טור חדש לנשים | מאמר אורח

הפינה לנשים ולכל מי שלא מתביש להציץ
מאת ידידה סופר

1] משהו מגביה

השבוע קראתי ספור קטן, ואפשר לומר אפילו ספורון אבל אני אישית הרגשתי שהוא ספור מגביה, ספור שדוחף אותך לעשות מעשים יפים לפעמים.

הספור הוא על רבי מאיר חדש. כשהרב חדש חלה בסוף ימיו ושהה בבית חולים, ישבו תלמידיו לצידו. בפתע נכנס אחד הסטודנטים המתמחים ובקש לחבר אל ידו את מכשיר העירוי.

רבי מאיר בקש להמתין עד שיצאו תלמידיו מן החדר ורק אז הגיש ידו אל הסטודנט, כשסיים הלה את תפקידו ונכנסו היוצאים בקש אחד מהם להבין לצורך מה הם בכלל יצאו.

"תבינו", הסביר רבי מאיר במשפט אחד, את תמצית הספור כולו "תבינו, הרופא הזה עוד לא מנוסה מספיק, מסתמא הוא יסתבך במציאת הוריד ומילא יוצא שהנוכחות שלכם כאן יכולה לבייש אותו"...

2] משהו מן הצד - שאלה של שני צדדים

קורה לך שאת רוצה להיות מאוד טובה, חולמת לעשות משהו טוב? אבל ברגע האחרון בדיוק כשכבר עומדות לך המילים על הלשון את מגלה פתאום שההכי טוב הוא בפרוש לא משהו מוחלט. אם קרה לך תוכלי להשתתף עמנו עם כל הלב והנשמה ואם לא קרה – אולי הסיטואציה הבאה תכניס לך רעיונות לראש.


סוף כל סוף לאחר שעה וחצי של מדידת מסגרות יצאה שירן מחנות האופטיקה "משקפים הם הכל" אומרת לה המוכרת בעודה משלמת ושירן בפרוש מאמינה בכך היא עוד לא הספיקה לצעוד שתי פסיעות מעבר לדלת כשגלתה מולה את מיכל, מיכל זו ה"מבינה" מן העבודה.

"שירן" מיכל לא מעניקה אפילו שניית פסק זמן, "שירן את קנית משקפים כאלה?" אצבעה הקלילה של מיכל עולה אל על מסובבת את רקתה שוב ושוב שירן, את לא יודעת שאלו משקפים מימי דנטוס?"

בלי שתרצה מתמקמות הדמעות בקצה עיניה של הקונה המאוכזבת, שירן, את את את בו-כה? מיכל לא מתחילה אפילו להצליח להבין, שירן, מה רצית , תגידי, רצית שאומר שהם כן יפות, שאגיד לך שזה שפוי לקנות מודל 1840 כשבחנות מודל 2008 אופנתי וחדיש מה רצית, רצית שאני אשקר?

זהו, זה הכל! הסטואציה מולכן וכל אחת יכולה למצוא עצמה באחד הצדדים השאלה להפעם היא איך נכון להגיב כשהקניה של השני לא מתחילה להיות מוצלחת לטעמי.

מצד אחד יש אמת אמת אחת אמיתית ויחידה שלא תתכן שהיא תשתנה בהתאם לצורך.
ומצד שני ומצד שני ברור גם שיש כאן צד פוגע מעליב ובוטה שלא שייך להתעלם ממנו.

נו, אז מה לדעתך נכון לעשות, ומה תעשי את במציאות דומה כשתרצי לעשות את הדבר הנכון והטוב ביותר, אני מחכה לשמוע ובמקרה הצורך גם להשמיע תגובות - בהקדם.

להשתמע