מה אפשר ללמוד? | ישראל אדלר

 

 

לחיצה על שם הספר תפתח עמוד לדוגמא

 

מדף תורה

 

פרשת שבוע

 

הלימוד מתוך חומש לפי סדר פרשת השבוע, הזדמנות נפלאה להכיר את פרשת השבוע "מבפנים".

 

ללמוד את פירוש רש"י הוותיק, להפיק ביחד לקחים אקטואליים. פסוקים מוכרים כמו "לפני עיור לא תיתן מכשול" נפתחים לפנינו במשמעות הנרחבת יותר של האזהרה לא להכשיל אדם בנושא שבו אינו בקי. או לדוגמא "ואהבת לרעך כמוך" שנשמע כדרישה בלתי אפשרית, כיצד ניתן "להוריד" את זה לחיי היום יום וכך בעוד הרבה פסוקים ופרשיות מן התורה.

 

 

מדף המוסר

 

מסילת ישרים

 

מהי חובת האדם בעולמו? מהם הדרכים ליישומם? על נושאים אלו נלמד מתוך הספר שנכתב על ידי גאון הקבלה רבי משה חיים לוצאטו לפני כמעט 300 שנה. הלימוד בספר זה מקנה לך מפתח לקידום רוחני אישי.

 

פלא יועץ

 

הספר נכתב לפני כ200 שנה על ידי הצדיק רבי אליעזר פאפו. נותן לנו עצה והדרכה להתנהגות נכונה בכל פרטי החיים, בו נלמד לפי סדר א' ב' נושאים הקרובים לליבנו בשפה עתיקה ובחכמה אינסופית.

 

 

פרקי אבות

 

אם שאלת את עצמך מה המקור לעשרות אמרות חז"ל כמו "איזהו עשיר השמח בחלקו" "אל תאמין בעצמך עד יום מותך" "הוי דן את כל האדם לכף זכות" ועוד הרבה מסוגם, פרקי אבות שהוא חלק מששה סדרי משנה, החלק שעוסק ב"בין אדם לחברו". בספר נלמד את גישת חכמי התלמוד והתייחסותם ליחסים בין אישיים ולפיתוח האישיות.לימוד משותף ועיון במפרשי המשנה יעניק חוויה מיוחדת ויתן כלים לחיים נכונים יותר.

 

חזון איש-אמונה וביטחון

 

נכתב על ידי גאון הדור הקודם ה"חזון איש" (רבי אברהם ישעיהו קרליץ) בספר קטן הכמות ורב האיכות, נלמד על מהות האמונה והדרך להשתמש בה בחיי היום יום, הספר כתוב בסגנון נעים ומיוחד.

 

קריאה משותפת בספר תוך פתיחת הנושאים ודיון אודותם יעשירו את עולם האמונה שלנו.

 

המשך יבוא...