תחושת "יחד" עוצמתית | לאה הכט

תחושת "יחד" עוצמתית/ רשמים מערב מפגש ברמת השרון

ישבנו שם יחד, סביב שולחן ארוך ארוך, נשים מכל גוון קיים בציבוריות הישראלית. חילוניות, מסורתיות, דתיות, חרדיות מאד. היו שם נשות מחשבים, מורות, אמנית אחת, כמה עקרות בית, מנהלת ומספר סטודנטיות. גם צפוניות גם דלפוניות, ותחושת ה"ביחד" היתה מופלאה.

היה זה ערב בביתו של רבה הראשי של רמת השרון הרב יעקב אידלשטיין, שכינס אליו את משתתפות חברותא מרחבי עירו (ויש רבות כאלו...) להאציל עליהן מברכתו ולשיחה בענייני הפורים . ערב זה נוצל גם למפגש עם צוות "חברותא" מירושלים, למפגשים ייחודיים בין צמדי חברותות שלומדות פרק זמן יחד אך עדין לא נפגשו פנים אל פנים וגם- להדגמת רעיונות מקוריים למשלוחי מנות!

 


הרכיב העיקרי באטמוספירה שם היה רגש עמוק של חיבור, של הזדהות עם כל חלקי העם הזה. הרגשה שרב השווה על השונה בינינו וכולנו באמת, עם אחד. בפתיחות נעימה סיפרה כל אחת מן המשתתפות, דתיות וחילוניות, על עצמה, על מה שהביא אותה להשתתף בפרויקט "חברותא" ועל מה שקשר זה תרם לחייה.

נעמי תארה את הקשר בינה לבין לאה מבני ברק כהרבה מעבר לחברות: "חיבור פנימי, מרגישה אליה כמו לאחות קרובה. כבר מזמן שאיני מחכה רק לטלפון השבועי ממנה. אני עצמי יוזמת שיחות בכל פעם שמתעוררת אצלי שאלה, תהיה או מחשבה חדשה בנוגע לנושא הנלמד."

ריטה סיפרה שלאחר ביקור במאה שערים, אישרה לה ציפורה, החברותא המקסימה שלה, שהיא נראית בדיוק כך, כמו הנשים "מהחלל החיצון" שראתה שם. ריטה מעידה שהגילוי הזה עשה את הקשר ביניהן למרתק עוד יותר. הן עוסקות בלימודן בנושאים של פנימיות נפש האדם ובנין האשיות על פי התורה, והגיעו גם לדיונים בעניין דמיון מודרך...

אסתר, שעלתה מבלגיה והגיעה לרמת השרון לא מזמן הספיקה כבר לבקר בביתה של בתיה החברותא שלה ותיארה בציוריות נוגעת ללב את שמחתה מהלימוד המשותף ומידידת האמת שקנתה לה.

ורד, לעומתן, הצטרפה לא מזמן לפרויקט ועדיין לא נוצר קשר רציני בינה לבין חברותא. למרות האווירה החמה ששררה במפגש, הייתה ורד סקפטית מאד בנוגע ליכולתה ליצור קשר משמעותי עם אשה "שחורה" כהגדרתה. ימים יגידו...

אין ספק שבכוחו של מפגש כזה למוסס סטיגמות ישנות, להפיל מחיצות ולקרב את הגאולה על ידי יצירת אחדות אמיתית בעמנו. אנו מצפים בכליון עיניים להזדמנות הבאה ליצור ערב קירוב לבבות שכזה.

Image

תגובות   

0 #1 נו נולינוי 2008-03-16 18:00
זה נשמע יותר מידי טוב
0 #2 אז?שמעון 2008-03-23 12:20
"יותר מידי טוב" אומר שזה איננו נכון? זה אומר שצריך לבדוק ולחקור!

התפיסה שלנו, המבוססת על התרבות המערבית, מלמדת אותנו שדברים טובים ונקיים ללא קצ' לא קיימים, אבל הם כן! ואין סיבה להיות סקפטי לגבי כל דבר שנשמע לנו "טוב מידי"! בשנתיים האחרונות נתקלתי בכל כך הרבה דברים "טובים מידי" (ולא קלים מדי, אין שום דבר שקל ושווה - אולי זה הק'ץ, צריך תמיד להשקיע ולהתאמץ) ורוב אנשים לפני שמנסים אותם לא מאמינים ואומרים שזה "טוב מידי" ולא יכול להיות אבל כל מי שמנסה נדהם!!!

אין יותר מידי טוב "יגעת ומצאת תאמין"! ואם לא יגעת אז תתחיל לבדוק ותגיע למסקנה משלך!

שבוע נפלא לכולם.

נ.ב. למען הגילוי הנעות, אני לא חבר בחברותא ואין לי חברותא.
0 #3 תן צ\'אנסלאה הכט 2008-03-24 22:53
שווה לנסות, שמעון. אם לא יגעת תתחיל לבדוק ותגיע למסקנה שלך! פסח כשר ושמח

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן