תיקון ליל שבועות | ישראל אדלר

בהתקרב חג השבועות ברצוני לשתף את הקוראים באחד הסיפורים שהגיעו למערכת חברותא לאחר החג בשנה שעברה.

"השיא של ליל שבועות ובעצם של כל הקשר שלי עם החברותא, היה בריקוד המשותף שסיכם כמה שעות של לימוד והתעלות" מסכם ליאור, מתכנת בכיר בחברת היי טק בן 38 מרחובות.


ליאור משתתף בפרויקט חברותא ונמצא בקשר טלפוני מידי שבוע עם נתנאל מבני ברק, לחברותא הוא נחשף תוך כדי גלישה באינטרנט,הסתקרן ונרשם לקבלת חברותא אישית. "אני אדם שאוהב רעיונות חדשניים, והאפשרות של לימוד יהדות בטלפון, עם אדם שאני לא מכיר ולא רואה, גם היכולת לא להיחשף יותר מידי ומצד שני "להציץ" לחייו של אדם חרדי בעל רקע שונה לחלוטין ממני, נראתה לי מסקרנת ומרתקת".


כמה חודשים של לימוד קבוע עם נתנאל הפכו אותם לחברים של ממש. יחד ניתחו לעומק סוגיות תלמודיות כשנתנאל, תלמיד ישיבה וותיק מכניס את ליאור לתוך ההוויה הישיבתית הלמדנית.


שבוע לפני חג שבועות, בתום השיחה הקבועה שלהם, סיפר נתנאל לליאור שבחג הקרוב הוא נמצא ברחובות אצל קרובי משפחה. אבל, הוא הוסיף, "חבל לי שהחבר שאני לומד אתו כבר הרבה שנים מידי ליל שבועות, לא יהיה איתי גם ולא נוכל ללמוד ביחד". "פתאום עלתה לי הברקה בראש" מספר ליאור


"אולי אני אוכל להיות ה"חברותא" שלך בליל שבועות?" נתנאל היסס קצת בהתחלה, "אתה חושב שאתה מסוגל ללמוד ברצף במשך ארבע שעות ויותר?" אבל ליאור בנחרצות ועקשנות אופיינית הבטיח להתאמץ, "וחוץ מזה מקסימום אם אני נשבר תוכל להמשיך עם מישהו אחר". בליל החג הם נפגשו בפתחו של אולם הישיבה הגדוש במאות תלמידים "עמדתי נפעם מהעוצמה של אולם גדול וצפוף מלא כולו בצעירים ערניים יושבים מול ספרי גמרא ומעמיקים בהם בהתלהבות" ,"לא ידעתי שכאן מרחק מאתיים מטר מהבית שלי יש מקום כזה".


לקח להם כמה דקות עד שהצליחו למצוא מקום פנוי ולצלול הישר לתוך הסוגיה שעסקו בשיחות הטלפון המשותפות. כשהביט ליאור בשעון היה בהלם מוחלט, האווירה שסביבו והתחושה הערנית שלו לא תאמו כלל את השעה שהופיע בשעונו. ואז לאחר שעות של מאמץ מוחות והתעלות רוחנית נתן נתנאל את ידו בידו של ליאור וביחד עם כל הלומדים יצרו מעגל גדול שרקד ובפיו שירה אדירה: "ובאו כולם בברית יחד נעשה ונשמע אמרו כאחד".

Image