חברותא | מערכת האתר

בפרויקט חברותא לומדים כידוע למעלה מעשרת אלפים 'חברותות' כאשר הם מנהלים דיאלוג סביב אחד מספרי היסוד של ארון הספרים היהודי. מלבד הערך היהודי, והאינטלקטואלי העצום שיש בשיחות אלו, מתגלה גם ערכה הנפלא של חברות אמיתית, קשר נפשי, וידידות אמיצה שנוצרת פעמים רבות במהלך הלימוד המשותף. 

 
אחד מן הסיפורים המרגשים אליהם התוודענו לאחרונה מתאר את הקשר בין הרב ברוך לבין החברותא שלו - גדי. שני חלקי החברותא גרים במקומות שנים לגמרי מבחינת האופי והמנטליות, הרב ברוך מתגורר בעיר החרדית קרית ספר, ואילו גדי גר באחת מערי המרכז החילוניות ביותר. באחד הימים ערך גדי לבנו בר מצווה. במהלך הבר מצווה הופתע אבי הנער לגלות את הרב ברוך נכנס לאולם. מלבד המרחק הרב בין הערים [ולרב ברוך אין רכב] נגעה לליבו של האב המאושר הרצון והקירבה של רעהו להשתתף עמו בשמחתו חרף עולמותיהם השונים כל כך.
 
חלפו חדשים מספר, והחגים הגדולים של חודש תשרי בפתח. הרב ברוך שמקדיש את חייו לתורה במובן הפשוט ביותר, החל להתחבט בשאלה כיצד יוכל 'לעבור' את החגים הגדולים הללו כאשר אין הפרוטה מצויה בכיסו.
 
עוד הוא מתלבט והנה נשמעה דפיקה על דלת הבית. בפתח עומד גדי החברותא מהמרכז. הרב ברוך הכניס את חברותתו בשמחה לביתו והם החלו לשוחח. גדי, סיפר לידידו החרדי כי הוא החליט להעניק לו שי לחג, סכום כסף נכבד. את חלקו, הוא מבקש, יקדיש למען קניית מתנות לילדים לקראת החגים הקרבים.
 
הרב ברוך ההמום ניסה לדחות את ההצעה אך גדי לא היה מוכן לשמוע. האב המאושר לקח את ילדיו הנרגשים אל חנות הנעליים המקומית ורכש עבור כולם מנעלים חדשים לחג. 
 
הוא התקשר לידידו הנדיב וסיפר לו מה עשה בכסף. את התרגשותו של גדי אפשר היה לשמוע עד קרית ספר גם ללא עזרתו האדיבה של מכשיר הטלפון.
 
 
גם לכם יש סיפור מיוחד מהווי החברותא? שלחו לנו, ונפרסם כאן באתר