ניקיון לפסח בחברותא | אורית, משתתפת בחברותא

 שלום, שמי אורית ומגיע לי מזל טוב. הסיבה: ילדתי בת בריאה ויפה לפני כשנה. השמחה היתה אמנם רבה, אך דבר אחד העיב עליה מעט, היה זה בערב פסח, וההכנות הרבות לחג כמו הבישולים, הנקיונות ושאר המטלות נשארו ללא יד אחראית שתבצע אותם.

 

בשלב זה אציין כי אני נמנית על נשות חברותא. אינני אשה דתייה, אך במשך למעלה משנה וחצי אני לומדת מידי שבוע עם חברותא מאזור המרכז באמצעות הטלפון הלכות ומשניות. הלימוד שמזמן כבר חרג אל מעבר למרחב האינפורמטיבי הפך את שתינו, אורית וענבל - זה שמה של החברותא שלי – לידידות בלב ובנפש, כך שבאופן טבעי כאשר התקשרה ענבל לאחל לי מזל טוב שחתי באזניה את דאגתי לקראת הפסח הקרב והאורחים הרבים שיבואו לבית לא מאורגן ולא מצוייד.

 

בלי היסוסים רבים הציעה ענבל כי היא ובנותיה יופיעו בביתי ויסייעו לי בהכנות. נסיונותי לסרב לא התקבלו וכבר למחרת הופיעה האשה עם שני נערות צעירות והחלו בנקיונות. לאחר כמה שאלות התברר מהר מאד כי אין לי מושג בהלכות כשרות המטבח. כפי שציינתי אני אינני אשה דתייה אך חשוב היה לי תמיד כי מערכת כשרות בסיסית תפעל אצלי במטבח. לתומי חשבתי כי די בשני כיורים נפרדים כדי להפוך את המטבח לכשר אך עד מהרה הסבירו לי הבנות באדיבות כי יש עוד פרטים ויש עוד מה להשקיע...


לאחר חצי יום של עבודה נצץ המטבח ואני קיבלתי מושגים רבים בנושא הכשרות. לפני שנפרדנו הגענו להחלטה שהלימוד מהיום יוקדש להלכות כשרות המטבח והכלים, ולא רק בפסח..