מצאתי חברותא | סמדר

לכבוד מנהלי ארגון חברותא

שלום

אציג את עצמי בשם בדוי- סמדר.

יש לי מקום עבודה לא שגרתי. אני תחקירנית באחד מערוצי הטלויזיה. ישנה תכנית תחקירים שאני כמובן לא אחשוף את שמה, בה המנחה מציג [או מציגה..] לפני צופיו פרשיות שגורמים שונים היו מעוניינים להסתיר. מאחורי המנחה הזה עומדים עשרות שעות של תחקירים, מעקבים, האזנות וכן הלאה. אחת מן התחקירניות - זו אני.

במסגרת העבודה החליט צוות התכנית לבצע פעולת תחקיר על איזשהו גורם מן הקהילה הדתית. אני כמובן לא אחשוף את המטרה המדויקת. נבחרתי ביחד עם עמיתה נוספת לבדוק את העניין לאשורו. במהלך התחקיר נדרשנו להיפגש עם דמות רבנית מוכרת ולשוחח אתו אודות הנושא. הצגנו את עצמנו כתחקירניות והתחלנו לשוחח. אלא שעד מהרה השיחה קלחה בשטף ועברה לנושאים אחרים שכלל לא קשורים לתחקיר המקורי. אני מוכרחה לציין שאני פשוט נדהמתי. עד לאותה עת הייתי צינית לגמרי וספקנית בכל מה שנוגע לענייני יהדות, והרב הזה פתח בפני שערים מרתקים. לקראת סיום השיחה, בה עזר לנו הרב מאד [גם בקשר לתחקיר] ביקשתי ממנו להמשיך לשוחח מידי עת על ענינים שברוח. הרב הסביר שאין עתותיו בידו, ורק לצורך התחקיר פינה לנו זמן מזמנו היקר אך המליץ לי לפנות לארגון בשם חברותא, שם אמצא מישהי כלבבי ואוכל לשוחח אתה על כל נושא שבעולם.

כך עשיתי, ואני כבר מחכה להתחיל ללמוד. שיהיה ברור אני לא חוזרת בתשובה :) אך כפי שאמרתי אני לגמרי רוצה ללמוד ולהכיר יותר. אני מניחה שזה ישמח אתכם ועל כן אני כותבת לכם את המכתב הקצר הזה.

מבטיחה לעדכן בהמשך

בכבוד רב

סמדר