בת מצווה, בחברותא | חיה, משתתפת בחברותא

 לארגון חברותא שלום!

אני משתתפת בארגונכם ושמי חיה
 
ברצוני לשתף אתכם בחוויה מתוך הלימוד המשותף שלי עם רינה, החברותא אתה אני לומדת מידי שבוע. 
 
אני אשה בת 39 ויש לי ולבעלי 3 בנות. במפתיע, גם לחברותתי, רינה, יש 3 בנות והיא בת 40. זה קצת מוזר אבל סטטיסטית זה כמובן ייתכן. המצב המשפחתי הדומה הביא לכך שגם בתי וגם בתה של רינה הגיעו לגיל הבת מצווה בערך באותו זמן, וליתר דיוק בתי נולדה ביולי, ובתה של רינה באוגוסט. 
 
באחד הימים בהם עסקנו בלימוד משותף עלה במוחי רעיון מטורף. מדוע לא נערוך בת מצווה משותפת לבנותינו עם כל החברים? מאחר שאנו נוהגים לערוך סעודת בת מצווה מצומצמת בחיק המשפחה חשבתי כי מלבד הארוע הזה יכול להיות נחמד אם נקיים מסיבה עם חברינו המשותפים הן מארגון איילת השחר והן מן המשפחה הקרובה.
 
הצעתי את הדבר לבעלי והוא חשב שזה רעיון מטורף, אבל נפלא. רינה ובעלה מצידם גם התלהבו מאד. הם עורכים אמנם בת מצווה באולם שמחות אך מלבד זאת יהיה זה מקורי ומפתיע לערוך בת מצווה משותפת. 
 
למי שעדיין לא הבין אני אשה חרדית, ואילו רינה איננה דתית כלל. הלימוד בינינו פורה ומשותף, ויש לנו הרבה על מה לדבר גם מעבר ללימוד.
הבת מצווה התקיימה לפני שבועיים. 
 
היה פשוט נפלא. אין לי מילים לתאר זאת. האורחים משני הצדדים הגיעו באווירה נינוחה ונעימה. הבנות נשאו דברים כל אחת ממקומה ומהשקפת עולמה והאווירה היתה נפלאה. היתה תחושה שכולנו בעצם אחים ולמרות ההבדלים בינינו אנחנו עדיין עם אחד. 
 
אני חושבת בכנות כי הארוע הזה תרם רבות לשתי הקהילות. החרדיים למדו להכיר מקרוב את אחיהם הבלתי דתיים, ואלו גילו את החרדים והתרשמו שהם אינם בדיוק כמו שמציגים אותם בתקשורת. 
 
המרוויחות הגדולות אלו בנותינו החמודות, שעם כניסתן למצוות קיבלו גם חוויה של אחדות ישראל, ואהבת האחר!
 
תודה לכם, תודה לרינה, ותודה לחברים מאילת השחר
ומזל טוב לבנות החמודות