חברותא באמנות | ליאורה, משתתפת בחברותא

 שלום שמי ליאורה.
 
הגעתי ל'חברותא' היתה דרך משלח ידי. אני אמנית. תחום עיסוקי העיקרי הוא פיסול ועיצוב בזכוכית. יצרתי מודלים רבים שמוצבים היום במקומות ציבוריים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות.
 
לפני שנים אחדות, בעצת חברים, החלטתי להיכנס גם לשוק בתי הכנסת. כלומר עיצוב ויטראז'ים וחלונות מעוצבים לבתי כנסת. פרסמתי את עבודותי, ביקשתי עזרה מחברים בתחום, ואמנם לאט לאט החלו להגיע אלי הזמנות לעבודות בבית כנסת. מהר מאד גיליתי שהעבודה על בתי כנסת שונה לחלוטין מעבודות רגילות. ביצירה של חלונות או קישוטים ומיצגים של בתי כנסת חשתי שיש משהו רוחני שונה. כאילו משהו או מישהו מלווה אותי.
 
החלטתי להתעמק יותר במושא העבודות. כשביקשו ממני הזמנה של חלונות עם ציורים של שנים עשר השבטים ניגשתי לבדוק בדיוק מה ומי היו אותם שבטים ומה מסמל כל דגל או סמל שלהם. כשהתבקשתי להציג דוגמאות של שבעת המינים או של כלי הנגינה בבית המקדש ניסיתי לחפש בגוגל מה הענין באותם שבעה מינים ומדוע בעצם ניגנו הלויים בבית המקדש. כך גם לגבי מוטיבים נוספים כמו חגי ישראל, יציאת מצרים, ספרי תורה וכו'. גם לאחר החיפוש הרגשתי שהמידע האינפורמטיבי לא מספק אותי וביקשתי לדעת עוד.
 
רציתי להרגיש, לחוש את הדברים. להבין מה הם בשבילנו בני האדם, ולא רק מה הם כוללים כערך אינציקלופדי בויקיפדיה. כך הגעתי לארגון שלכם - חברותא. הבחורה אתה אני משוחחת היא אשה מקסימה, צעירה אם לשלשה מרעננה, ולמרות שהיא לא תמיד מצליחה לענות לשאלות שלי אנחנו מחפשות ביחד את התשובה וזו חוויה נהדרת ומרגשת
 
על כך רציתי לומר לכם תודה.
 
ליאורה