קריאת מגילה בחברותא | עובד, קיבוצניק מהצפון

 

שלום שמי עובדיה ובקיצור עובד.
 
אני מתגורר באחד מיישובי הצפון. בקיבוץ שלנו, אין בית כנסת, כלומר לא שהוא לא פעיל אלא לא קיים כלל מוסד כזה שנקרא בית כנסת. היישוב המאוכלס ביהודים שאינם שומרי מצוות לא ראה צורך להקים בית תפילה כאשר ברור היה למייסדיו כי רוב הציבור לא מעוניין להשתתף בתפילות.
 
בשנים האחרונות חל שינוי מסויים. בין חברי הקיבוץ ישנם כמה הורים לילדים ששבו בתשובה. חלקם התחרדו ממש. הילדים לא ניתקו כמובן את הקשר עם הוריהם בעקבות התחזקותם, והם מופיעים בקיבוץ לביקורים מעת לעת. הביקורים הללו גררו בהכרח שינוי יחסי גם אצל הוריהם. הם קנו אוכל כשר, הכשירו את המטבח, וקיימו סעודת שבת. אינני יודע אם זה קשור, אך לאחרונה גם מספר חברי קיבוץ וותיקים, כולל כאלו שילדיהם לא חזרו לדת, כמוני למשל, מצאנו עצמנו מתעניינים קצת יותר במסורת, ומנסים לטעום קצת ממנה. לא שבנו בתשובה אך רצינו להשתתף בתפילות או בטקסים יהודיים אותם כבר שכחנו.
 
מטבע הדברים הצורך הזה קיים בעיקר בחגים. בימי חגי תשרי כמו ראש השנה, צום הכיפורים, סוכות ושמחת תורה, ביקשנו להתפלל את תפילות החג, לשמוע את קול השופר, ולהתרגש בתפילת נעילה. אלא שבית כנסת כאמור לא קיים.
 
כאן הגיע סיועם המבורך של פעילי ארגון חברותא ואיילת השחר. אחד מן התושבים הכיר את הארגון הנפלא הזה דרך לימוד חברותא בטלפון [אותו גם כן מפעיל הארגון], וביקש מהם עזרה בארגון התפילות. בתוך זמן קצר אורגן מקום, נשלח חזן ומספר בחורים מתנדבים נוספים ותפילה מפוארת נישאה ברחבי הקיבוץ שלנו מזה עשרות שנים.
 
כעת לקראת חג הפורים אנו מתעתדים לקבל עזרה נוספת מאיילת השחר בארגון קריאת המגילה ושמחת פורים, ועל כך רציתי להודות לכם ולברככם בברכת יישר כח, חזקו ואמצו.

 

 

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו