הצעה לחברותא | יפה, משתתפת בחברותא

לכבוד ארגון חברותא

רציתי להפנות אליכם הצעה שעלתה בראשי בהקשר לארגון שלכם ואתם תעשו בה כרצונכם. ראשית אציג את עצמי. שמי יפה, אני לומדת באמצעות הפרוייקט שלכם 'חברותא' מזה כשנה וחצי. את החברותא שלי הכרתי דרך בת דודה ש'הציצה ונפגעה', כלומר היא לא חזרה בתשובה אבל היא התלהבה מאד מהלימוד המשותף ומשום כך היא הציעה לי גם כן להצטרף. גם אני אגב, לא חזרתי בתשובה, אבל גם אני כמוה מאד מתלהבת מהלימוד הזוגי עם החברותא המקסימה שלי.

 

מה שרציתי להציע הוא שאתם תקימו אתר מיוחד רק ללומדות בפרוייקט [ואולי גם ללומדים הגברים] ובו יוכל כל מי שירצה להעלות הגיגים, רשמים, שאלות, ורעיונות שעלו לו מהלימוד המשותף. אם תהיה היענות זה יכול להיות מאד מעניין. אין לפי דעתי קבוצה מסודרת של אנשים שאינם דתיים אך מצד שני מתעניינים ביהדות המאפשרת לאנשיה לשוחח על הנושא. אני מתארת לעצמי שיש לכם אלפי חברותות, משתתפים ומשתתפות, גם לומדים וגם מלמדים, כולם יכולים למצא שם את מקומם. למשל יכולים לעלות שם רעיונות כמו מה כדאי ללמוד, הצעות למפגש חברותא, דיונים על הפער בין דתיים לחילוניים, ההבדל האובייקטיבי בין חילוניים לדתיים לבין זה שמשתקף בתקשורת, ואפילו נושאים אקטואליים כמו שאלת הגיוס, רבנות ראשית, ישיבות וסמינרים ועוד ועוד. אני רק מעלה את הרעיון ואפשר לקחת חלק ממנו, או אפילו מקצתו.

 

תבחנו האם העניין מעשי והאם לדעתכם תהיה לכך היענות.

 

בידידות ותודה

יפה.

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו