פיני וה"אות בתורה" | פיני, משתתף בחברותא

לפרוייקט חברותא שלום

מאחר ששותף אני בתכנית ה'חברותא' שאתם מפעילים אני נכנס מעת לעת לאתר, ואני קורא את הסיפורים היפים ששלחו לכם לומדים ומלמדים הפעילים בתכנית. את הסיפור האחרון על הבחור שהתערב עם חבריו לגבי יום כיפור [סיפורו של חיים] קראתי בעיון מאחר שגם אצלי התרחש משהו מעט דומה אם כי לא לגמרי זהה.

 

אני מתגורר באחת מערי הדרום, עם משפחתי. באחד הימים אני הולך עם חברי ברחובה של עיר כאשר לפתע ניגש אלינו בחור דתי ומציע לנו לתרום עבור ספר תורה. הוא קרא לזה רכישת 'אות בספר התורה'. הבחור היה עדין ומנומס ובהחלטה של רקע החלטתי להיענות לו והגשתי לו שטר של 50 שקלים. הוא הודה לי במילים נרגשות ונפרד מאתנו בידידות. לאחר שהוא התרחק הביט בי חברי בתימהון ואמר לי: פיני, מה היה פה?

 

מה זאת אומרת שאלתי, תרמתי לספר תורה.

 

מה לך ולספר התורה שאל אותי החבר, אני אכלתי אתך חמץ בפסח האחרון ובפעם האחרונה שראית בית כנסת היה בבר מצווה של בן הדוד שלך גילי לפני 5 שנים.

 

נפגעתי מדבריו. גם אם אני לא מבקר בבית כנסת, אין זה אומר שאני לא מחובר ליהדות שלי. בלב, בנשמה.

 

יש לי קשר ליהדות, אמרתי לו. אך הוא ביקש ממני להסביר לו במה מתבטא הקשר הזה.

 

ניסיתי לענות, אך לבושתי הרבה גיליתי שאכן אין לי כל קשר מינימלי ליהדות. אני חושב שבאותו רגע תפסתי שאני לא מקיים ולו מצווה או מנהג יהודי אחד, וחמור מכך, אני גם כמעט לא מכיר מצוות מלבד אלו הבסיסיות ביותר.

 

לאחר דקות ספורות עברה השיחה לנושאים אחרים, ואני קיוויתי שהאפיזודה הבלתי נעימה הזו תחלוף מזכרוני.

 

היא לא חלפה.

 

במשך כל אותו היום עברה בי שוב ושוב השאלה של החבר 'פיני, במה מתבטא הקשר שלך ליהדות'? החלטתי לבדוק קצת יותר את הנושא בגוגל, אך מהר מאד התייאשתי. הריבוי העצום של אתרי האינטרנט היהודיים רק בלבלו אותי ואני חשתי שאני חייב מענה אנושי. לא התייאשתי והמשכתי לחפש, ומהר מאד הגעתי לאתר 'חברותא' המציע 'לדבר יהדות' פעם בשבוע.

 

כך הגעתי אליכם.

 

תודה רבה. פיני. 

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו