קדיש | מערכת האתר

שלום, קוראים לי ניר, 50, רופא מנתח במקצועי.

 

את בית הכנסת השוכן בבית החולים בו אני עובד לא הכרתי מבפנים עד לפני שנה.

 

אז נפטר אבא ז"ל ואני החלטתי לנסות להיכנס, ולו לפעם אחת כדי לומר עליו קדיש בבית הכנסת. לא נעים לומר אבל אני שמסתדר לא רע עם טקסטים רפואיים סבוכים, די הסתבכתי בקריאת הקדיש שכתוב בשפת הארמית.

 

כשסיימתי ניגש אלי איש חביב שהציג את עצמו בשם שלמה ואמר לי, אם מענין אותך ללמוד קצת על המשמעות של הקדיש תוכל לעשות את זה ב"חברותא".

 

כמה מילים של הסבר על מה זה חברותא, ואיך עושים את זה (ובעיקר, כה זה לא עולה...).

 

​נכנסתי לאתר. באותו יום חזרו אלי ולמחרת כבר שוחחתי עם דניאל שגרם לי לא רק להבין את המילים של הקדיש אלא גם למה כל כך חשוב לומר אותו.

 

היום כמעט שנה אחר כך, כשאני כבר מסיים לומר קדיש ובמקביל נולד לי פתאום חבר חדש ומרתק בשם דניאל. אני ממליץ לכל אחד לקחת לו גם חברותא. ללמוד ​שלא את הכל אנחנו יודעים..

 

תיהנו!

הדברים לזכרו של אבא - יוסף בן לאה ז"ל

 

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו