חברותא, ללמוד וללמוד | משה, משתתף בחברותא

מערכת חברותא שלום.
שמי משה. ראיתי את המכתב של האברך ר' יום טוב שהתפרסם אתרכם בשבוע שעבר ורציתי לתת גם את הזווית האישית שלי.
 
כפי שציינתי שמי משה, אני בן 33 ולומד כאברך כולל ב'משרה מלאה' באחד הכוללים שבעיר אלעד. פרט זה חשוב לציון בימים בהם עולה 'חוק טל' לסדר היום הציבורי ונשמעים תהיות האם האברכים אכן עסוקים כל היום בלימוד, או האם אכן 'תורתם אומנותם' באופן מוחלט? ובכן התשובה היא כן. אני לומד באופן רציף במשך שני סדרים מלאים כלומר בין השעות 9 בבוקר ל 7 בערב, עם הפסקה לא ארוכה למנוחת צהריים. 
 
למרות הסיפוק שלי מן הלימוד, והעובדה כי אני מרוצה מחברי ללימוד במסגרת הכולל, חשוב לי לכתוב את הסיפור הזה ולספר על החברותא שלי מארגון 'חברותא', שאינו דווקא בן ישיבה ושממנו אני חש שאני שואב לא פחות, ואולי גם יותר מן החברותא שלי שבכולל. 
 
בן הזוג אתו אני לומד בחברותא, הוא מהנדס במקצועו העובד באחד מבסיסי חיל האוויר. ציינתי שהוא איננו בן ישיבה אך היתה זו לשון המעטה. הוא אינו דתי כלל, ואף לא מתעתד לחזור בתשובה, ככל הידוע לי. הוא בסך הכל רצה להכיר את היהדות היפה, ולהתעלות מעל המידע אותו מקבלים רוב אזרחי המדינה באופן לא מודע ישר מהתקשורת 'אל תוך הוריד'.
 
בתחילת הלימוד חשבתי שמדובר בענין של מה בכך: מה למהנדס מטוסים שלא קרא ולא שנה וללימוד גמרא, מה לחילוני חסר ידע מינימלי ביהדות ולפילוסופיה המורכבת של הרמב"ם? אלא שמהר מאד, עם התפתחותם של סדרי הלימוד הראשונים, גיליתי שמדובר באדם בעל יכולת ניתוח וכיווני חשיבה אותם לא הכרת מאודי. צורת הלמידה שלו היתה כה שונה מזו שהורגלתי אליה בישיבות ובכוללים, ואילצה אותי להתחיל 'לחשוב' בצורה אחרת, מאתגרת, מגרה, אך בעקר מרתקת יותר. גיליתי שאני לומד כעת את אותם טקסטים יהודיים אליהם הורגלתי באופן לגמרי חדש. כאילו לא היתה זו אותה גמרא, משל לא היה זה אותו רמב"ם. 
 
השבועות הראשנים הביאו אותי להתפעלות כל כך עמוקה שהדיה לא מרפים ממני עד היום. חשתי שתחת שאהיה אני המלמד, ובן זוגי הלמד, נהפכים לעתים היוצרות, וידידי ה'חילוני' הפך למלמד מדהים, ולמתווה קו חשיבה וצורת למידה חדשים בהם מעולם לא פגשתי. המחוזות החדשים והבלתי מוכרים הללו הביאו אותי לצפות ליום החברותא' בו אני מלמד אך בעיקר גם לומד מהחברותא שלי.
 
בהצלחה לכולם!
משה
 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו