ניקיון לפסח בחברותא | אורית, משתתפת בחברותא

 שלום, שמי אורית ומגיע לי מזל טוב. הסיבה: ילדתי בת בריאה ויפה לפני כשנה. השמחה היתה אמנם רבה, אך דבר אחד העיב עליה מעט, היה זה בערב פסח, וההכנות הרבות לחג כמו הבישולים, הנקיונות ושאר המטלות נשארו ללא יד אחראית שתבצע אותם.

 

בשלב זה אציין כי אני נמנית על נשות חברותא. אינני אשה דתייה, אך במשך למעלה משנה וחצי אני לומדת מידי שבוע עם חברותא מאזור המרכז באמצעות הטלפון הלכות ומשניות. הלימוד שמזמן כבר חרג אל מעבר למרחב האינפורמטיבי הפך את שתינו, אורית וענבל - זה שמה של החברותא שלי – לידידות בלב ובנפש, כך שבאופן טבעי כאשר התקשרה ענבל לאחל לי מזל טוב שחתי באזניה את דאגתי לקראת הפסח הקרב והאורחים הרבים שיבואו לבית לא מאורגן ולא מצוייד.

 

בלי היסוסים רבים הציעה ענבל כי היא ובנותיה יופיעו בביתי ויסייעו לי בהכנות. נסיונותי לסרב לא התקבלו וכבר למחרת הופיעה האשה עם שני נערות צעירות והחלו בנקיונות. לאחר כמה שאלות התברר מהר מאד כי אין לי מושג בהלכות כשרות המטבח. כפי שציינתי אני אינני אשה דתייה אך חשוב היה לי תמיד כי מערכת כשרות בסיסית תפעל אצלי במטבח. לתומי חשבתי כי די בשני כיורים נפרדים כדי להפוך את המטבח לכשר אך עד מהרה הסבירו לי הבנות באדיבות כי יש עוד פרטים ויש עוד מה להשקיע...


לאחר חצי יום של עבודה נצץ המטבח ואני קיבלתי מושגים רבים בנושא הכשרות. לפני שנפרדנו הגענו להחלטה שהלימוד מהיום יוקדש להלכות כשרות המטבח והכלים, ולא רק בפסח..

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו