חברותא באהבה | ענת, משתתפת בחברותא

 ארגון חברותא שלום

אני קוראת בשבועות האחרונים את הסיפורים ששלחו אליכם לומדות וותיקות וחדשות והחלטתי גם אני לשלוח את סיפורי. אלא שלהבדיל מכמה סיפורים מרתקים שתוארו כאן, הסיפור שלי פשוט בהרבה, ובעיקר עניני וקורקטי יותר. ההחלטה אם לפרסם אותו או לא נתונה בידיכם.

אני חברת קיבוץ בצפון. אחת מחברות הקיבוץ נחשפה לארגון שלכם ואף נרשמה אליו. לאחר שנה של לימוד משותף החליטו השנים להיפגש במסגרת יום עיון שאורגן בקיבוץ. גם אני הוזמנתי ליום זה. מאחר שאני לא רק שאינני דתייה אלא אף בעלת ריאקציה לכל מה שקשור להחזרה בתשובה, מיסיונריות, הטפה וכדומה החלטתי להופיע ליום העיון ולהביע שם היטיב את עמדתי ואת סלידתי מהרעיון.

כאשר הגעתי למקום צפיתי בשנים נפגשות לראשונה, משוחחות ומתחבקות ביניהם. הם דיברו ביניהם ואיתנו ופתאום חשתי שמה שאני רואה מול העיניים זו אהבת אדם טהורה, אהבת ישראל אמיתית. אינני יכולה להסביר זאת באופן רציונאלי אך הרגשתי בבירור כי בין השנים אין כל קשר המבוסס על הטפה, על מסיונריות או על ניסיון להחזיר בתשובה. חברת הקיבוץ אגב, שמשתתפת בחברותא, מעולם לא חזרה בתשובה, ולאור החום והביטחון שהפגינו השנים בקשר ביניהם לא היה נראה שבת זוגה הדתייה גם חפצה או מנסה להוביל לכך.

אני מוכרחה להודות שהענין מצא חן בעיני, והחלטתי גם אני להצטרף. ווידאתי כמובן שהחברותא שלי [אשה צדיקה ומדהימה מבני ברק] מודעת לעובדה שאני לא מתכוננת לחזור בתשובה ומאז אנו לומדים כבר כמה חודשים.

זה הסיפור שלי. הוא פשוט אך מגיע ממקום מאד כנה ואמיתי.

בתודה, ענת 

 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו