בת מצווה, בחברותא | חיה, משתתפת בחברותא

 לארגון חברותא שלום!

אני משתתפת בארגונכם ושמי חיה
 
ברצוני לשתף אתכם בחוויה מתוך הלימוד המשותף שלי עם רינה, החברותא אתה אני לומדת מידי שבוע. 
 
אני אשה בת 39 ויש לי ולבעלי 3 בנות. במפתיע, גם לחברותתי, רינה, יש 3 בנות והיא בת 40. זה קצת מוזר אבל סטטיסטית זה כמובן ייתכן. המצב המשפחתי הדומה הביא לכך שגם בתי וגם בתה של רינה הגיעו לגיל הבת מצווה בערך באותו זמן, וליתר דיוק בתי נולדה ביולי, ובתה של רינה באוגוסט. 
 
באחד הימים בהם עסקנו בלימוד משותף עלה במוחי רעיון מטורף. מדוע לא נערוך בת מצווה משותפת לבנותינו עם כל החברים? מאחר שאנו נוהגים לערוך סעודת בת מצווה מצומצמת בחיק המשפחה חשבתי כי מלבד הארוע הזה יכול להיות נחמד אם נקיים מסיבה עם חברינו המשותפים הן מארגון איילת השחר והן מן המשפחה הקרובה.
 
הצעתי את הדבר לבעלי והוא חשב שזה רעיון מטורף, אבל נפלא. רינה ובעלה מצידם גם התלהבו מאד. הם עורכים אמנם בת מצווה באולם שמחות אך מלבד זאת יהיה זה מקורי ומפתיע לערוך בת מצווה משותפת. 
 
למי שעדיין לא הבין אני אשה חרדית, ואילו רינה איננה דתית כלל. הלימוד בינינו פורה ומשותף, ויש לנו הרבה על מה לדבר גם מעבר ללימוד.
הבת מצווה התקיימה לפני שבועיים. 
 
היה פשוט נפלא. אין לי מילים לתאר זאת. האורחים משני הצדדים הגיעו באווירה נינוחה ונעימה. הבנות נשאו דברים כל אחת ממקומה ומהשקפת עולמה והאווירה היתה נפלאה. היתה תחושה שכולנו בעצם אחים ולמרות ההבדלים בינינו אנחנו עדיין עם אחד. 
 
אני חושבת בכנות כי הארוע הזה תרם רבות לשתי הקהילות. החרדיים למדו להכיר מקרוב את אחיהם הבלתי דתיים, ואלו גילו את החרדים והתרשמו שהם אינם בדיוק כמו שמציגים אותם בתקשורת. 
 
המרוויחות הגדולות אלו בנותינו החמודות, שעם כניסתן למצוות קיבלו גם חוויה של אחדות ישראל, ואהבת האחר!
 
תודה לכם, תודה לרינה, ותודה לחברים מאילת השחר
ומזל טוב לבנות החמודות 
 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו