אהבת ישראל | מערכת האתר

לאהבת ישראל היבטים רבים. מתייחסת היא לאהבת כל יהודי באשר הוא, לאהבת כל שנברא בצלם אלוקים, ולכל בריה.

 

אהבת ישראל באה לידי ביטוי בעזרה גשמית וחומרית, אך לא פחות בהטבה רוחנית לזולת.

 

אהבת ישראל היא הבסיס הרעיוני לכל מצוות התורה, עם מצווה זו מתקרבים לקיום שאר המצוות ולאהבת הקב"ה.

 

ליהודי השומר מצוה זו  ומקיימה במחשבתו ובמעשיו, נכונה תועלת אישית המתלווה לקיום מצוה חשובה זו.

 

חכמי ישראל שבכל הדורות הגשימו באופן נפלא מצוה זו, והם הדוגמה העומדת לפנינו לחיקוי.

 

על כל הנזכר נקרא בחוברת זו, שנלקטה על מנת לסייע בידנו להבין מה היא מצות אהבת ישראל, וכיצד עלינו לקיימה

 

 

כריכת החוברת

הפרק הראשון

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו