מי הזיז את השעון שלי | אליעזר אייזיקוביץ

בעקבות הזמן האבוד

או: מי הזיז את השעון שלי? כמה עצות להאטת המחוגים

 

 

האם מצאת את עצמך משתוקקות שיהיו ביממה יותר מ - 24 שעות? את לא היחידה. כל אחת מאיתנו מרגישה לפעמים שהיא זקוקה לעוד כמה שעות ולו רק  כדי להספיק את רשימת המטלות האינסופית המצפה לנו. אילו היה איינשטיין אישה אין ספק שבמקום לבזבז את זמנו על פיתוח תורת היחסות הוא היה משקיע את מוחו הגאוני במציאת עוד כמה שעות אבודות...

 

ובכן, האם מדובר חלום בלתי אפשרי? לא בדיוק. הטכנולוגיה המודרנית טרם המציאה פטנט שיגדיל את מספר השעות ביממה ואולי טרם הבינה את נחיצותו של פטנט כזה, אבל כמה טיפים פשוטים וקלים לביצוע יעזרו לנו לנצל בצורה נכונה יותר את מלאי הזמן המוגבל העומד לרשותנו.

 

  • מי גנב את הזמן שלי? לפני שניתן לתקן הרגלי עבודה לקויים חשוב לדעת לאן הזמן היקר בורח. כדאי להחזיק יומן ולרשום בו מה בדיוק עשינו היום וכמה זמן השקענו בכל מטלה. אחרי 3-4 ימים עברי על הרשימה ושאלי את עצמך - אילו פעולות או מטלות גורמות לי לנצל את הזמן בצורה בזבזנית? אילו מטלות רק אני מסוגלת לעשות ואלו ניתן להעביר לאחרים, או אפילו לבטל לגמרי?

  • רשימת חלקית של זוללי הזמן הגדולים: שיחות טלפון, פגישות, מבקרים, עודף ניירת, בלגן, דחיינות,  יעדים בלתי ברורים, סדר עדיפויות מעורפל, העדר תכנון, תכנון גרוע, העדר משמעת עצמית, ניסיון לדחוס יותר מדי עבודה בפחות מדי זמן, העדר כישורים מתאימים.

  • סימון מטרות: אם תגדירי מראש את היעד תוכלי לנצל את הזמן בצורה מיטבית. בלי יעדים ברורים קל לגלוש לעיסוקים צדדים וללכת לאיבוד.

  • החזיקי פנקס מטלות: יעד שלא העלית על הכתב אינו יותר מאשר חלום.

  • ניתן להיות יעילים בלי לסיים את כל המטלות: הכלכלן האיטלקי ווילפרדו פרטו קבע את כלל ה - 80/20. לפי כלל זה שמונים אחוז ממה שקורה בעבודה הוא תוצאה של עשרים אחוז מהמאמץ. למשל, 80% משיחות הטלפון הנכנסות מגיעות מ - 20% מאנשים שאיתם את נמצאת בקשר. או, 80% מהארוחות שמזמינים במסעדה מורכבות מ - 20% מהמנות המופיעות בתפריט.  את הכלל הזה תוכלי לרתום גם לטובתך - את יכולה להשיג יעילות של 80% באמצעות ביצוע של 20% מהיעדים שקבעת לעצמך. אם ברשימת המטלות היומית שלך מופיעים עשר פריטים, תוכלי לצפות ליעילות של  80% עם תשלימי  בהצלחה רק את שתי המטלות החשובות ביותר.
 
 

Image

כל הזכויות שמורות, העתקה אסורה ללא אישור בכתב מהנהלת האתר

חברותא

פרשת השבוע: שלח

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו