איזו הפתעה! | אליעזר אייזיקוביץ

אי פעם בעבר הרחוק, כשעוד היינו ילדים קטנים וחמודים, לא היה דבר שאהבנו יותר מאשר הפתעות וחידושים.

 

בימים הרחוקים ההם, כל מה שאמא הייתה צריכה לעשות כדי לזכות לשעה קלה של שקט, היה לבקש מאיתנו לעצום עיניים ולהפתיע אותנו בשלל ססגוני שכלל ערימת דפים מ"העבודה של אמא", סט צבעים נוסטלגי ומספריים חדשות שעלו חצי שקל. אנחנו היינו המאושרים באדם, ואמא נפנתה לעסוק בכמה דברים משעממים הרבה יותר כמו הכנת ארוחה או סידור הבית.

 

לא תמיד היה זה פשוט כל כך. לפעמים נגמרו לאמא הרעיונות, אבל אנחנו מעולם לא איבדנו את החשק לחידושים מפתיעים ואת היכולת להיות מופתעים בכל פעם מחדש.

 

יש משהו משכר וקורץ במילה "הפתעה". מעטים האנשים שאינם חולמים על משהו טוב שייפול עליהם ככה פתאום בהפתעה וזה לא חייב להיות זכיה בלוטו. גם פרח טרי באגרטל או פתק מסתורי בפינת המקרר יכולים לעשות לנו את היום. למה אנחנו אוהבות הפתעות נעימות?  אולי משום שמכל חוויות הילדות הצליחה ההפתעה לשמר את התום והקסם של ימי הנעורים. וזה לא צריך להפתיע משום שהפתעה מרעננת היא אכן מרכיב חשוב באיכות חיים שלנו. ההפתעה שוברת את השגרה השוחקת, מוסיפה צבע לחיים, מרעננת וממריצה ונותנת לנו חשק וכוח להמשיך.


Image

 

כל הזכויות שמורות, העתקה אסורה ללא אישור בכתב מהנהלת האתר

חברותא

פרשת השבוע: שלח

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו