זדים ביד עוסקי תורתיך | חיים שורץ, עיתון משפחה

בקור רוח ובתעוזה בלתי מבוטלת, עצר ר' יצחק דדון, אברך בישיבת מרכז הרב, את מסע ההרג שביצע מחבל נתעב ממזרח ירושלים בספרית ישיבת 'מרכז הרב', ערב חג הפורים, שבו נרצחו שמונה מתלמידי הישיבה. שלושה כדורים שיצאו מנשקו של דדון מנעו טבח המוני במאות תלמידי הישיבה.  במונולוג נרגש, בוחר דדון לדבר בגילוי לב על גבורה יהודית בת ימינו, על פרויקט חייו, כתיבת ספרי חידושי תורה של רבותיו, ועל השנתיים המשמעותיות בחייו מאז שאיבד את אלמוניותו והפך לסמל לרבים: "אנשים מזהים אותי ברחוב, חושבים שאני גיבור ואני בסך הכל רוצה להגדיל תורה ולהאדירה. מה המחבלים רצו? לקחת חיים. ואנחנו מעניקים משמעות לחיים על ידי התורה, כפי שנאמר - מרבה תורה מרבה חיים" 

 לחצו כאן לקריאה (קובץ pdf)

 

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו