משל השועל הנואש | אליעזר היון

השועל הילך לאיטו באחד הגנים כשעדת ילדיו מאחוריו. מאחר שעמד השועל בראש הקבוצה לא הבחין בנשר ששעט מן השמים וחטף את אחד הגורים. לאחר דקות ספורות שם לב השועל כי אחד הילדים חסר והחל לחפש אחריו בכל מקום. עד מהרה נשא עיניו לשמים וראה את הנשר הגדול מחזיק בציפורניו את השועל.


החל השועל להתחנן לפני הנשר שיחמול על בנו, הוא הבטיח לו רוב ברכות ואריכות ימים וגם ניסה לדבר על לבו ולהזכיר לו כי גם לו יש ילדים, אך הנשר אטם אזניו משמוע ואמר לשועל: מה לך כי נזעקת אחרי, הרף ממני ולך לך לדרכך. השועל לא וויתר והמשיך לרוץ בשארית כוחותיו כשכל העת הוא שומר על קשר עין עם הנשר במרומים. והנה הגיע הנשר ליער עבות, שם צמחו עצים גבוהים ובו היה הקן של הנשר.


השועל העייף נכנס לתוך היער וראה את הנשר מגיע אל הקן ומשליך לתוכו את בנו הקטן. הוא ניסה לטפס על העץ הגבוה ללא הועיל. באותה עת הוא נתקף זעם עצום, הוא הצליח למצא מקור אש אסף בזנבו ערמת עצים וקוצים יבשים והדליק אותם למדורה גדולה. הוא החל להסתובב ביער מסביב לעץ בו התגורר הנשר כשהוא צורח: תמות נפשי עם פלישתים, היער ישרף, גוזליך ימותו וביתך ייחרב. גם בני ימות אך לפחות הוא לא ייטרף על ידך. הנשר הבין מאד את הסכנה במעשיו של השועל המיואש והוא החל כעת להתחנן לפני השועל: כבה בבקשה את האש. קח את בנך ולך, רק אל תשרוף את ביתי, ואת כל היער.


והנמשל
כאשר מאיימים על אדם ביקר לו מכל הוא מסוגל לעשות מעשי ייאוש שאיש לא היה משער שהוא מסוגל להם. בשעת צרה אדם מסוגל לפעול כפי שהוא עצמו לא היה מאמין כי יפעל כך אי פעם. מעשיו של השועל מלמדים אותנו כי לכל אחד יש קצה יכולת שאם הוא חוצה אותה הוא מסוגל להתפרק ולהגיע למקומות מסוכנים.

 

 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו