משל החמור הנוער | אליעזר היון

באחד הימים הזמין האריה את החמור לביתו. שמח החמור בליבו, וכמו המן בשעתו אמר לעצמו: למי יחפוץ המלך יקר יותר ממני, הלא לא הזמין לביתו כי אם אותי. אין זאת כי חפץ הוא למנותני למשנה למלך. כאשר הגיע החמור לאריה אמר החמור: מלך יקר, האם תרצה כי אתן את חיתתי על הבהמות והחיות? דע כי כולן מפחדות ממני. אמר האריה: ניחא. מחר נצא אל היער לצוד ציד. אתה תשמיע את קולך החזק והחיות שיברחו מהרעש הגדול יפלו הישר טרף לפי.

ואמנם התכנית הצליחה מעל המשוער. החמור והאריה הגיעו למקום מרעה הכבשים והרחלים, והחמור החל נוער בקול גדול. החיות העדינות נבהלו והחלו לנוס אנה ואנה. לכך בדיוק ציפה האריה ובלא כל מאמץ טרף אותם להנאתו.
 
עם בא הערב עמד האריה לפני הנבלה האחרונה אותה עדיין לא הספיק לאכול והחמור בא לפוגשו. אמר החמור: מלאכה נאה. האם מחר נעשה זאת שוב? אתה המלך ואני המשנה שלך, אנו צוות מנצח. הרים האריה את רעמתו מקרביה של הנבלה ואמר לחמור בקול רועם: למזלך הגדול ברחו החיות היום מקול נערתך. כנראה שהם לא הכירו אותך, שכן כל מי שמכיר אותך לא באמת מפחד ממך. אחרי הכל אתה רק חמור, וחמור נשאר חמור.
 
והנמשל
האימרה 'עבד כי ימלוך' הולמת ביותר את המשל שהוצג בפנינו. אנשים דלי מחשבה ורוח עולים לגדולה בחסות מעשים קטנים, מזל, או הצלחה אקראית וחד פעמית. כשהם מגיעים לתפקידם בפיסגה הם שוכחים כי בעצם אין בהם מאום וכי רק במקרה הם ממוקמים במעמדם הנוכחי. כדאי היה להזכיר לאותם גאים, כי גם כאשר החמור מצליח להבריח את החיות ומסתובב הוא עם המלך, בסופו של יום הוא נשאר חמור.
 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו