משל האריה שהתרכך | הרב עזריאל יונה

אחד מן האריות ששימש כמלך החיות ניחן באופי רע וזעף. תמיד חשף את שיניו בנהמה, הפחיד את החיה ונתפס כאימת השכונה. החיות והבהמות היו מקללות אותו תמיד, והוא מצידו ניסה כל העת לרדוף אותם, להבעית אותם ולעתים אף להכות ולטרוף אותם. שתי חיות בלבד היו חברות של הארי הנורא – היו אלו הגמל והצבי. לא רק שלא התרחקו מהמלך הקשה אלא אף גרו בשכנות לו.

לשאלת בעלי החיים האחרים כיצד הם מסתדרים עם היצור הנורא הסבירו בפשטות כי הם מדברים אתו בנימוס. מברכים אותו לשלום, ועונים לו רכות. החיות לא האמינו לדבריהם, והגמל והצבי ביקשו מהם רק לנסות.
 
ואמנם באותו יום הופיעו החיות בסביבתו של האריה ולקול שאגתו וכעסו על שהעזו להפריע את מנוחתו, ענו לו בנימוס כי הם באו לבקרו וכי הם מברכים אותו באריכות ימים. הארי הזועף איבד בבת אחת את מראהו המאיים, ובחיוך מתפלא שאל: מדוע לא באתם לבקר עד עתה? מאותו יום שבו השקט והשלווה לשרור ביער.
 
והנמשל
גם אדם בעל תכונות שנראות שליליות וקשות, יימס אל מול מילה טובה. כבר אמר שלמה בחכמתו 'לשון טובה תשבר גרם', אנשים מתרככים אל מול שפה עדינה, אל מול מחמאה, ודיבור נח. ייצרם הרע, ואופיים הקשה מאבד מעוצמתו אל מול האדם הטוב, הנעים והרגוע.
 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו