משל העיזים והכלב | מערכת האתר

המלחמה בין עדת הזאבים עזי הנפש והעזים היתה ארוכה וקשה. למרום יתרונם המובהק של הזאבים הצליחו העיזים להחזיק מעמד בזכות הכלב האימתני ששמר עליהם והבריח בנביחותיו ובשיניו החזקות את הזאבים. כעבור מספר קרבות נכנעו הזאבים והבינו כי הם לא יצליחו להביס את העיזים.

 

אלא שהזאבים לא עדיין לא הרימו ידיים, והם החליטו לפעול בערמה. הם פנו לעזים והציעו להם הצעה מפתה. מהיום והלאה נחיה יחדיו ללא כל מלחמה, בשלום בנחת ובשובה בתנאי שתתנהגו כמונו. וגר זאב עם כבש ועז. שמחו העיזים והסכימו על אתר, וכי מה אכפת להם לנהוג כזאבים כל עוד הם מוגנים מפני זעמם התמידי? אך הזאבים ביקשו ערבון שיבטיח כי העיזים אכן יעמדו בדיבורם.

 

העיזים הסכימו לתנאי ההגיוני ושאלו את הזאבים את מי מתוכם הם בוחרים. הזאבים לא היססו והצביעו על הכלב. הסכימו העיזים ומסרו לידי הזאבים את הכלב הגדול. כאשר עבר הכלב לצידם של הזאבים כבר לא היה מי שיגן על העיזים המסכנות ובתוך דקות ספורות עטו עליהם הזאבים ולא הותירו מהם עד אחד.

והנמשל

יש להיזהר ש'לא לתת חרב ביד השונא', כלומר כאשר ניצב אדם או קבוצה במלחמה או במאבק, אין לתת לצד שכנגד כל כלי שיכול לשמש אותו במאבק. לפעמים נראה שוויתור קל, או הסכמה למחווה כלפי הצד שכנגד הם צעדים חיוביים וכי אין בכוחם להזיק, אולם לאמיתו של דבר עשוי האוייב האכזר לעשות שימוש ציני בוויתור זה ולהשתמש בו כחרב פיפיות כנגנו. 

 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו