משל העורב הססגוני | הרב עזריאל יונה

העורב הביט במראה ושוב נעצב אל ליבו כמו בכל פעם שאת בבואתו ראה נשקפת למולו. העוף שהביט בו היה מכוער בעל נוצות שחורות כזפת, ומראה סגרירי וזועף. חשב העורב לעצמו: מדוע לכל העופות יש נוצות כה יפות, לזה נוצות ירוקים, לאחר אדומים, ולשלישי שילוב של אפור, לבן, וכחול, ואילו רק לי יש נוצות בצבע שחור, מאיים, וחסר חן?

חשב העורב במשך כל היום עד שבמוחו הבזיק הרעיון. בכל פעם יחפש נוצה צבעונית אחת שנשרה מאחד העופות, ויחליפנה בנוצה שחורה אחת שלו. העורב לא התעצל ובמשך ימים ארוכים אסף את נוצותיהם היפות של בעלי הכנף עד שבאחד הימים הצטברו אצלו די נוצות והוא החליף את כל נוצותיו בנוצות ססגוניות.

 

הביט העורב בעצמו במראה והוקסם. אכן אין כמוהו ליופי. הוא מיהר ויצא לרשות הרבים כדי להתגאות בצבעיו החדשים. התאספו כל בעלי הכנף סביבו ושחו במבוכה: מי היא ציפור משונה זו, בעלת צבעים כה מרובים? התבוננו בו היטיב ועד מהרה זיהו כי לפניהם העורב. לא עברו דקות ארוכות והציפורים גם זיהו את נוצותיהם על גופו. חיש מהר התקרבו הציפורים ונטלו כל אחת את נוצתה היא עד שנותר העורב מרוט, קרח, וערום.

 

והנמשל

הנמשל העולה ממשל יפה וקלאסי זה הוא תיאורו של האיש הגאוותן שיתהדר במה שאין בו או כפי שאומר הפתגם בנוצות שאינם שלו. גאווה ריקה כזו לא תוביל אותו לכל מקום שכן עד מהרה יתגלה קלונו, והוא יוותר עירום, וחסר כל גם ממה שעוד היה בו.

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו