משל המת התלוי, האשה, והאח | הרב עזריאל יונה

שוד ושבר פקד את האשה פ. לאחר שאיבדה את בעלה. ספקה את כפיה ולא חדלה מלבכות עליו. לא רחוק מביתה שכן מדבר גדול ועל אחד העצים שבו נתלה אדם שהתחייב מיתה למלך. יועץ המלך הסתובב בכל הערים השכנות והודיע כי מי שיוריד את התלוי מן העץ אחת דתו להמית. אחיו של המת לא יכל לראות את אחיו בבזיונו ולעת ערב שם נפשו בכפו, ניתק את החבל וקבר את אחיו כאחד האדם.

 

משם הוא ברח לעיר ומצא מחסה בבית האשה פ. שאיבדה את בעלה. בין השנים נקשרה שיחה והם מצאו חן האחד בעיני רעותו. עד כה ועד כה, סיפר לה האיש את הקורות אותו והסביר לה כי חייו בסכנה עצומה שכן עם בוקר תיחשף היעדרה של הגופה והחיפושים אחר העבריין יובילו בוודאי אליו.

 

האשה הביטה בפני יקירה ואמרה: למה תדאג, הנה בעלי מת לפני זמן קצר, ניקח את גופתו מן הקבר ונתלה אותה תחת אחיך. במצבן של הגופות של שני המתים לא ניתן יהיה לזהות מי מהם תלוי.

 

קיבל האיש את עצת האשה, ועוד באותו הלילה חפרו את קברו של הבעל המת, ואת גופתו נשאו אל היער ותלו אותה תחת אחיו המת.

 

והנמשל

כותב המשל רבי ברכיה, התכוון לטעמינו להציג את כח החיים, התאווה, ואהבה שגוברים על זכר היקר מכל. האשה איבדה את בעלה, לא חדלה מלבכותו, אך ברגע שמצאה נפש תאומה, חיה, לא חשוב היה בעלה המת בעיניה לכלום, והיא לא היססה לתלות את גופתו כאחד הפושעים ובלבד שאישה הנוכחי יהיה שבע רצון.

חברותא

פרשת השבוע: משפטים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו