הזאב שהפך לתרופה | הרב עזריאל יונה

הארי מלך החיות חלה במחלה קשה, מחלה סופנית שהסבירות להירפא ממנה נמוכה - אם בכלל קיימת. החיות כולם באו למלך, שוחחו אתו וניסו למצא מזור למחלתו. גם השועל התקרב למקום רבצו של האריה אך הסתתר מאחורי שיח כדי לשמוע את השיחה בין המלך לבעלי החיים. והנה מופיע הזאב ואומר למלך: שמע נא אדוני, כדי להירפא עליך לצוות על השועל ללכת להרי גלעד ושם לבדוק בין מכריו מה היא התרופה המתאימה למלך. משוכנע אני שהשועל החכם היודע לרקוח מרקחת ימצא את הנוסחא המתאימה שתחלץ את המלך ממצבו הקשה.

 

המלך ציווה מיד לקרא לשועל, והזאב יצא בדהרה וחזר כעבור שעות ספורות: השועל לא נמצא, ברח הוא ואינו חפץ לעזור למלך. השועל הביט בהשתוממות בזאב הרשע שכלל לא טרח לחפש אותו, והוציא את דיבתו רעה.

הוא החליט להשיב לו כגמולו.

 

התרחק השועל מעט ממקום המסתור, ביצע מספר גלגולים בין השיחים שגרמו לו להיראות כמי ששב מדרך רחוקה ובנשימה קצרה הופיע לפני המלך כשהוא מתקשה לדבר. אחרי שנרגע אמר השועל: אדוני המלך, שב אני כעת מדך רחוקה, מהרי גלעד שם הייתי במשך שלשה ימים כדי לחפש תרופה למלך. מיד כששמעתי על מצבו הקשה של המלך יצאתי לשם והפכתי אבן על אבן עד שמצאתי את התרופה המתאימה.

 

שמח המלך ושאל: ומה היא?

 

עליך להפשיט את עורו של הזאב ולעטוף בו את ראשך. בנוסף עליך להקיז מדמו ולמרוח בו את כל הפצעים מהם אתה כה סובל.

 

האריה לא התמהמה וציווה להפשיט במהירות את הזאב מעורו ולהקיז מדמו. הזאב צווח שהכל שקר, והוא לא בדיוק תרופה מוצלחת, אך איש או במקרה זה חי, לא הקשיב לו. כשהזאב ערום, פצוע ורועד מקור פגש אותו השועל ואמר לו: באמרי פיך, גרמת לעצמך את הרעה הזו. אילו לא היית מעליל עלי עלילות לא הייתי מביא עליך את האסון הזה.

 

והנמשל

הדיבה, רכילות, והוצאת שם רע לא משתלמים. בסופו של יום מי שסובל מכך הוא הרכלן ומוציא שם הרע בעצמו. העולם הוא גלגל, ומי שממיט סבל על החבר עלול לסבול ממנו בעצמו.

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו