תרנגול ויהלום | מערכת האתר

באחד הימים החליט התרנגול הרעב לחפש ולנבור באשפה אחד מזון. הוא דחף את מצבורי האשפה ברגליו הדקות, נעזר גם בראשו, ותר בעיניו אחר דבר מזון. והנה תוך כדי נבירה מוצא התרנגול אבן יקרה, אין כמוה ליופי. 

הביט התרנגול על האבן הטובה ואמר: אילו היה מוצא אותך אדם היה מאושר בחלקו. בעיותיו היו נפתרות - הוא היה מוכר את האבן ומתעשר. גם אם היית עולה בידיו של עשיר היה הלה שמח, שכן היה מתנאה ביופייך, תולה אותך לקישוט על צווארו ומתפאר במראך הנאה. אולם אני לא רואה בך מאום מלבד עוד סוג של אשפה. אין לי מה לעשות אתך. מבכר הייתי למצא תולעת, או אפילו חצי תולעת שאתה יכולתי להשביע את רעבוני, אולם בך אין כל תועלת. נטל התרנגול את האבן הטובה והשליך אותה בחזרה לאשפה.
 
והנמשל
ממשל יפה זה ניתן ללמוד שני דברים. הראשון הוא כי לעתים גם דבר יקר ערך אינו שווה מאום. אפשר להכביר בדוגמאות אך די אם נזכיר את ימי הבצורת המוזכרים בגמרא בהם גם לגבירים שהיו משופעים בכסף היה חסר מזון וכל זהבם לא היה שווה מאומה. גם אנשים החולים במחלות חשוכות מרפא, לא יכולים להיעזר בכספם לצורך ריפוי, וכל ממונם לא מסייע להם אלא לחיות את ימיהם האחרונים בנוחות מסויימת.
 
עוד ניתן ללמוד מסיפור התרנגול, את ענין היחסיות. אדם עשוי להיות בטוח כי מה שבעיניו יקר ערך, הוא גם יקר בעיני שאר העולם. אולם ייתכן מאד, שמה שנחשב בחברה שלו, מאוס בחברה אחרת, ומה שקשה להשיגו במחוזותיו, ניתן למרמס במקומות אחרים.
 
 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו