נשבר מפתח הרכב | מערכת האתר

שאלה מעניינת שפורסמה בעלון "קול התורה" אלעד.

מעשה באחד ששכר רכב לנסוע לעיר אחרת לשבת. כשעצר באמצע הדרך הכניס את צרור המפתחות של הרכב לכיסו.

כשחזר והוציא את צרור המפתחות, גילה שמפתח הרכב נשבר לשנים , ואינו יכול לפתוח את הרכב ולנסוע. כיוון שהיה קרוב לשבת, נאלץ השוכר להזמין פורץ שחיבר את חלקי המפתח על מנת שיוכל להמשיך לנסוע. הפורץ גבה מחיר בתעריף גבוה יותר, לפי המקובל בשעות אלו.

כעת, המשכיר מוכן לשלם את עלות הפורץ, כפי שהיה עולה להזמין אותו ביום רגיל, ולא כפי ששילם בפועל. לעומת זאת טוען השוכר שאינו אשם בכך שהמפתח נשבר בערב שבת, ותובע את עלות התשלום ששילם בפועל.

מקורות:
א. נתיבות המשפט, שימן שי, סעיף א, המשכיר לחבירו בהמה ומתה בדרך, חייב המשכיר להעמיד לו בהמה אחרת כדי שיוכל לגמור את הפעולה שלשמה שכר את הבהמה.

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו