ואכלת ושבעת וברכת | מערכת האתר

לאחר אכילת לחם ישנו חיוב לברך ברכת המזון. החיוב נלמד מהפסוק המופיע בכותרת "ואכלת ושבעת וברכת את ה' אלוקיך".

נשאל שאלה: מה יהיה הדין אם נער בן 13, בערב בר המצוה שלו לפני השקיעה, אכל לחם וברך ברכת המזון, אלא שלאחר מכן שקעה החמה, ועכשיו הוא נכנס לגיל 13 שבו הוא מתחייב במצוות מן התורה. האם עכשיו הוא יצטרך לברך שוב. שהרי עכשיו הוא שבע מן האכילה ההיא, אלא שברכתו אינה נחשבת שהרי בשעה שברך לא היה מחוייב בה מן התורה.

שאלה זו נוגעת ביסודות מצוות ברכת המזון. הבה נצלול באמצעותה לעומק הסוגיה.

 

פרק מתוך ספרו של הרב טרופ - ודברת בם ד' חלקים לרכישת הספרים ניתן לפנות למספר 026523083

 

לקריאת הפרק באתר

   

Image

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו