מיומנו של בן חורין | אליעזר אייזיקוביץ

החמץ מסמל את הגאווה, המידות הרעות, ההרגלים השלילים והמזיקים בהם אנחנו שבוים, בקיצור, את כל מה שמקובל לכנות בשם "יצר הרע". כשמדברים על "יציאה מעבדות לחירות" בחג הפסח, אין הכוונה רק ליציאה פיזית, אלא לאפשרות להשתחרר מעולו הכבד של היצר הרע המכביד עלינו בכל ימות השנה. האם אנחנו באמת בני חורין, כפי שנדמה לנו? הנה לפניכם דף מתוך "יומנו של בן חורין". כפי שתיווכחו לראות, לא כל מי שאינו עבד, הוא בהכרח גם בן חורין.


7:15 - קמתי מאוחר. כרגיל. זה לא אשמתי, ככה אני רגיל. קשה להשתנות.

7:30 - אוף! שוב נגמר הקפה. בלי קפה אני לא בן אדם. אין לי מצב רוח.

8:00 - בדרך לעבודה חתכתי 4 מכוניות. לאף אחד לא כדאי להתעסק איתי היום. ככה זה כשאני עצבני.

8:30 - יורם שוב תפס לי את החניה. החטפתי לו מנה הגונה על הראש. מה איכפת לי שזה לא אשמתו?

9:00 - לא יכולתי להתאפק וסיפרתי לכל החבר'ה שהולכים לפטר את ראובן. לא יפה לשמוח לאיד, אבל מה יש - אסור לדבר?

10:00 - קפצתי לקנות שתי פיצות וקפה. נכון שהחלטתי להוריד משקל, אבל אתם יודעים איך זה...

17:00 - עישנתי היום חפיסה שלמה. זה לא בריא אבל לא יכולתי להתאפק.

19:00 - חזרתי הביתה עצבני מאוד. הילדים קצת הפריעו אז צרחתי עליהם. ככה זה כשאני כועס.

22:00 - אשתי הזכירה לי לטלפן ליעקב החולה. לא היה לי כוח. אין לי חשק לדברים כאלה.

23:00- לפני שנרדמתי דפדפתי קצת בעיתון. קראתי שבסודאן ובסעודיה יש עבדים ממש כמו פעם - עם שלשלאות, שוטים, ועבודת פרך. לא יאומן שבימינו עוד יש דברים כאלו. איזה מזל שאני חופשי.

בלילה היה לי סיוט מפחיד. חלמתי שאני קשור בשלשלאות ברזל, נשלט בידי אדון אכזרי, עבד לעריץ מרושע. חשתי את עצמי חסר אונים מול כוחות רבי עוצמה העושים בי כרצונם. התעוררתי כשכולי מזיע - זה לא יכול להיות. זה בטח העיתון ההוא שקראתי לפני השינה. אני הרי אדם חופשי, עצמאי ובן חורין, נכון?

Image
כל הזכויות שמורות, העתקה אסורה ללא אישור בכתב מהנהלת האתר

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו