הכשרות | מערכת האתר

לאורך כל הדורות הקפידו היהודים הקפדה יתרה לשמור על מצות כשרות המאכלים, ונזהרו עד כדי מסירות נפש ממאכלים אסורים.

 

טעמים שונים לאיסור המאכלים הבלתי כשרים, מובאים בדברי חז"ל ובספרים הקדושים.

 

במחשבת היהדותמודגש כי התכונות והנטיות של האדם, מושפעות במידה רבה מהמאכלים והמשקאות שהוא אוכל ושותה. הסיבה לכך היא שאחרי העיכול, הופך המזון להיות חלק מדמו ומבשרו של האדם האוכל, וכשם שאיכות המזון משפיעה על בריאות הגוף, כך יש לה השפעה על תכונות הנפש, על התכונות הרגשיות של האדם, ועל מכלול האישיות היהודית, החל מהעדינות הטהורה של הנפש היהודית ועד כדי נטיה השקפתית שכלית.

 

בחוברת זו לוקטו ממקורות שונים מבחר מובאות, מקורות, נימוקים והסברים מאלפים למצוות הכשרות

 

כריכת החוברת

פרק ראשון

חברותא

פרשת השבוע: שלח

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו