תפילה כמו יין | הרב עזריאל יונה

בהלכה נפסק כי על אף שבכל השנה יש להתפלל את תפילת הלחש בשקט בימים נוראים מותר להגביה מעט את הקול.

 

להסבר הדבר משל האדמו"ר צ'ורטקוב משל.

 

בעיר אחת נפתחה חנות יין ובתוך זמן קצר הגיעו מאות אנשים לקנות מן החנות החדשה.

 

ראה זאת אדם שמלאכתו לא צלחה בידו וניסה להבין מדוע כל כך מצליח העסק החדש.

 

הוא הגיע למקום וניסה לברר, והקונים אמרו לו, שהאיש מוזג יין לבקבוקים בכמות נדיבה: "היין נשפך על הדפנות מבחוץ. ממש משתלם.

 

החליט האיש לעשות כמעשה הראשון ולפתוח גם כן עסק של יין. אחרי הכל יש מקום לשנים בעיר הזו.

 

קנה האיש בקבוקים רבים והכריז על פתיחת החנות. ואמנם הלקוחות החלו להגיע, והאיש סגר היטיב את הבקבוקים והזליף עליהם יין מבחוץ.

 

האנשים צחקו בשחוק גדול ומיהרו לעזבו.

 

מדוע אתם הולכים לחנות המתחרה, תמה המוכר, אצלי גם היין נשפך מבחוץ?

 

שוטה שבעולם, ענו לא האנשים, המוכר ההוא ממלא את הבקבוק עצמו ביין, ולאחר שהוא מלא מבפנים נשפך היין החוצה, אתה רק שופך מבחוץ אך בפנים אין מאומה. מה נעשה עם הבקבוקים הללו?

 

והנמשל

במשך כל השנה אין להתפלל את תפילת העמידה בקול, שכן אדם צריך קודם כל להרגיש שהתפילה באה מבפנים, אך בימים נוראים שהלב מלא בהתלהבות וקדושה, הרי שהתפילה גולשת החוצה, וניתן להתפלל גם בקול...

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו