ברוכים הבאים לסוכה – כל השנה! | דוד הוד

אין פה 'מקריות' או 'חלק מסטטיסטיקה טבעית' יש פה מבחן ממנו יתברך. אדם המביט כך על חייו, אזי, למרות שאנו בשלב ה'גלות' של עמנו, הוא, כבר נחשב 'גאול'. ... מדובר באדם גיבור שהקים סוכת שפיות בתוך עולם מטורף.

 

כשעם ישראל היו בדרכם ממצריים לישראל, עברו בדרכם במדבר במשך ארבעים שנה. 'מדבר' זהו מקום 'לא סימפטי' לשהות בו בטח לא לחיות בו. זהו מקום בו שוכנות חיות רעות, נחשים ועקרבים ותנאי מזג האוויר קשים, משונים וקיצוניים.

 

למרות כל זאת, הדרך הייתה נוחה ומפנקת לעמנו. זאת, כיוון שאלוקים ריפד, סוכך, הציל ומיזג להם את השהות ההיא, ע"י ה'ענני כבוד' שליוו את העם הנבחר, בדרך לארץ המובטחת.

 

אלוקים מעביר את הדבר הכי יקר בעולם במדבר ובדרך הוא ממסמס את כל 'חוקי' הטבע לכבודם.

 

לזכר, אותו הנס המיוחד, ענני הכבוד – משמר הכבוד, שליווה את עם ישראל, מתוך הפגנת אהבה וכבוד של אלוקים כלפי העם, אנו חוגגים כל שנה את חג סוכות. כן, אנו בניו אהוביו של הבורא ובשבילנו הוא גם מכופף וממיס את הטבע.

 

אז למה 'הפגנת האהבה' הזו, איננה גלויה כיום?

 

את התשובה, אמר הרב מרדכי אליהו זצ"ל לידיד שלי בשם אברהם שמעון מנווה יעקב הירושלמית: המשיח, כבר כאן! אלוקים לא נותן לו להתגלות, כיוון שבוראנו מחכה לעוד ועוד יהודים שיחיו חיי אמונה וקירבה לבורא, שכמה שיותר יהודים, יספיקו לעלות על הרכבת מבעוד מועד.

 

בוראנו רוצה את כ-ו-ל-ם, את כל עם ישראל שמח, מאושר וחי את חיי הנצח הנכספים של ימות המשיח.

ובינתיים..

 

בינתיים, ניתן לקבל את הפריבילגיה של פינוק השהות בעת נדידה במדבריות גם לחיינו הפרטיים.

 

אדם, המבין ויודע שכל מאורעות העולם, הינם חלק ממערך קירוב הגאולה ולתכלית זו עושה הבורא את כל הדברים הטובים או ה'מוזרים' בחיינו או בשינויים המשונים העוברים על כדור הארץ (כהגלובליזציה האינטרנטית והמלחמות הניצתות בין המדינות או בתוכן) בעצם, כבר לא נשאר לו ממה לחוות 'סבל'.

 

כל יהודי, נושא חלק פעיל במערך 'קירוב הגאולה'. בין אם מרצונו, בין אם 'על גבו' - באופן אקטיבי או באופן פאסיבי - פעיל או סביל.

 

לכן, נשאר לי רק לשמוח: תיקון העולם במלכות האלוקים, קשורה גם למה שעובר עלי אישית. המטרייה האלוקית שולטת גם על מציאות חיי המוזרה; על מצב בריאותי משתנה, או קשים שונים. אופי התגובה שלי כלפי הדברים, נבחן ומשתכלל אף בשיקול לאומי.

 

בשורשנו, מנשמה אחת נחצבנו. הננו משלימים זה את זה וערבים זה לזה.

 

למה אין 'סבל'?

 

כי אין פה 'מקריות' או 'חלק מסטטיסטיקה טבעית' יש פה מבחן ממנו יתברך. אדם המביט כך על חייו, אזי, למרות שאנו בשלב ה'גלות' של עמנו, הוא, כבר נחשב 'גאול'. זאת, כיוון שאין לאשליות הגלות השפעה עליו. הוא יודע שהבורא איתנו ולא מש מאהבתו התמידית אלינו בכל פרט מחיינו.

 

זה נקרא, לחיות ב'נווה מדבר' גם בדורנו.

 

למרות שבפוקס ניוז ובאלג'זרה שומעים הרבה דברים לא טובים על הקורה בעולם... מי שיודע את הפרשנות האמיתית, יודע שיש פה רק טוב... בישולים והכנות לקראת הטוב הגדול והגלוי...

 

מדובר באדם גיבור שהקים סוכת שפיות בתוך עולם מטורף.

 

ברוכים הבאים לסוכה – כל השנה!

 

חג שמח 

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו