17,000 - דתות | אליעזר היון

בעוד ימים מספר יחול 'צום תשעה באב'. ביום זה אין אנו אוכלים לא מתרחצים ולובשים נעלי בד כדי להביא אל לבנו את מאורעות החורבן, את קריסתו של בית המקדש ואת גלות עם ישראל מארצו. -קונספט של יום עצוב. הענין הוא שלרבים מאתנו הענין נראה סוריאליסטי משהו, כלומר נכון שבית המקדש הוא חשוב ואנו מייחלים לראותו בבנינו וכו', אבל בעצם מה אלו כל הקרבנות הללו, מה הם בגדי הלבן ומה בכלל יהיה כשיבנה בית המקדש? או במלים אחרות: מישהו באמת מרגיש שמשהו מזה חסר לו? מישהו 'ממש' עצוב?

 

אחרית הימים
אנו נמצאים כעת בתקופה של חורבן, של גלות, בעתיד [הקרוב אנו מצפים] יגיעו ימי אחרית הימים, מה יקרה באחרית הימים? הנביא ישעיהו מתאר זאת בפרק ב', פסוקים א-ד,

 

והיה באחרית הימים נכון יהיה הר בית ה'

בראש ההרים

ונשא מגבעות ונהרו אליו כל הגוים...

 

כלומר בית המקדש שיתנוסס על הר בית ה' יהיה גבוה מכל מקום, ובעקבות כך ינהרו אליו כל הגויים וכל העמים. למה ינהרו? כי בית המקדש יהיה גבוה פיזית מכל אתר והוא יהווה אטרקציה תירותית מענינת? לא מסתבר.

 

רוחניות מוכרחת

יש כיום 17,000 דתות רשומות בעולם, או במילים: שבע עשרה אלף דתות. רובם הגדול אינו ידוע אבל אין זה אומר שהם לא קיימים, לכל אחד מאותם שבע עשרה אלף דתות או לפחות לרובם, יש בן אדם חכם אחד שטורח להסביר למתענינים מבחוץ את עקרונות הדת שלו ומדוע היא הדת האמיתית, חלק מהם אמנם נראים לנו אנשים מטורפים אבל לאט לאט הם נוגסים לנו בתרבות שלנו ומצליחים, לא לקעקע את אושיותיה אמנם, אבל ליצור דבר חדש: היהדות נהפכה לעוד דת, מובילה אולי, חשובה, אבל עוד דת. יעידו על כך אלפי הצעירים היוצאים ל'טרקים' במזרח הרחוק, ההתענינות המשונה בקבלה מעשית, וחוסר האיכפתיות של רבים מתורה ומצוות. אפשר, שגם יהודים שכן מאמינים בבורא עולם ובתורתו, עושים זאת מכח איזשהו הרגל, מעובדת היותם בנים לעם היהודי ותו לא.

כשבית המקדש היה ויהיה קיים, הר בת ה' יהיה נישא בראש ההרים, כלומר גבוה מכל מבחינה תרבותית- רוחנית, הדת היחידה תהיה הדת היהודית והיא תתן מענה הולם לכל פרט, כאשר לא ניתן יהיה לראות או להאמין במשהו אחר שכן יופיה של היהדות יאיר באור יקרות כל חלקה וכל פינה בעולם. ההתרוצצויות כמו גם החיבוטים הנפשיים האין סופיים יעלמו, הדכדוך וחוסר הסיפוק הנפשי לא יהיו, ותחושה נהדרת של אושר וכמיהה לרוחניות גבוהה תמלא כל לב כמו שממשיך הנביא ישעיהו:
 

והלכו עמים רבים ואמרו:

לכו ונעלה אל הר ה' אל בית אלוה-י יעקב

ויורנו מדרכיו ונלכה באורחותיו,

כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים.

חברותא

פרשת השבוע: כי תצא חודש אלול

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו