גרגר מעט והשקה אחרים | אליעזר היון

למלך גדול היה גן של צמחים טרופיים מרהיב ביפיו. כל סוגי הפרחים  והצמחים גדלו בגנו, והכל באו לחזות ביופיו המיוחד. באחד הימים שמע המלך כי בחוץ לארץ קיים פרח מיוחד, יפה וססגוני באופן נדיר, שאינו ניתן להשגה בארץ בה התגורר.

 

דאג המלך העשיר כי ישלחו לו את הפרח בספינה ולאחר חדשים ארוכים התבשר כי האנייה הגיע אל הנמל - ואיתה הפרח בתוך עציץ.

 

המלך קרא לגנן האישי שלו וביקש ממנו ללכת ולהביא את הפרח המיוחד. הגיע הגנן לספינה, אך כשקיבל לידיו את העציץ גילה כי הצמח לא הושקה מכבר צבעו דהה ועליו כמשו. הפרח עמד לנבול. היה זה יום חם וגרונו של הגנן יבש והוא חש בצמא עז, אולם ידע שגם הפרח זקוק בדחיפות למים.

 

לפתע הבחין האיש באדם הניצב לידו עם קיתון לא גדול של מים. חשב הגנן, אם אבקש ממנו את המים עבורי אמעל בתפקידי, אולם מאידך כיצד אוכל להתמודד עם הצמא המייסר?

 

לבסוף מצא הגנן פשרה: קנה את המים בכסף מלא. מילא את פיו במים, גרגר מעט כדי להשקיט את המית צמאונו ופלטם על הפרח הקמל. אך טיפה או שנים זלגו בגרונו, ושוב לגם בשקיקה ופלט. מילא פיו והשקה.

 

עבורו היתה זו הצלה לשעה עד שיגיע למקור מים וירווה את צמאונו. כעת מוטלת היתה עליו החובה שהפרח לא ינבול.

בהגדה של פסח נאמר לגבי הבן התם: "תם מה הוא אומר? מה זאת? ואמרת אליו בחוזק יד הוציאנו ה' ממצרים". החכם הוא לכאורה הבן המועדף. הוא צמא לדברי תורה, הוא צמא לחכמה, וסקרן לדעת. עם זאת על האדם לדעת כי חובתו הראשונית היא להשקות את המון העם שאינם יודעים מאום, קודם שהוא דואג לעצמו.

 

[הגדת החתם סופר].

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו