שאלות נפוצות | מערכת האתר

איך זה עובד?

החברה הישראלית יצרה "גדר הפרדה" מבטון בין חילונים לשומרי מצוות. אנחנו, בחברותא מנסים לבקוע חלון הצצה קטן, כדי שנוכל לפחות לראות אחד את השני! אנחנו יוצרים קשר בין אשה/ גבר חילוניים לבין אשה/ גבר שומרי מצוות. אחת לשבוע, בזמן קבוע מראש שנוח לך, ה"חברותא" שלך תיצור אתך קשר טלפוני ללימוד משותף מתוך טקסט יהודי מסורתי.

תוכלו לשוחח על כל נושא, להיחשף לחכמה המיוחדת של החכמה היהודית העתיקה, ולקבל תשובות לשאלות מציקות. את החומר, על פי בקשתכם, אנו נשלח אליכם ללא תשלום.

 

למי מתאימה התכנית?

יהודים מכל שכבות הציבור מוזמנים להתחבר - לקבל חברותא ולפתוח ראש לעולם נוסף. כיום משתתפים בחברותא כ 16,000 אקדמאים, שכירים, עצמאים, חיילים, סטודנטים, פנסיונרים ועוד, מכל שדרות החברה הישראלית. אם יש לך נכונות להרחיב אופקים ולהקדיש לכך כ-20 דקות בשבוע – את/ה מוזמן/נת!

 


מי יהיה החברותא שלי?

המשתתפים בפרויקט הם אלו שחשוב להם לפרוץ את ההסתגרות בתוך החברה הפרטית וליצור קשרים עם הציבור הכללי. מדובר באנשים מן השורה, הלומדים בדרך כלל אינם רבנים או מרצים, אך לרוב בעלי ידע תורני רחב ומעמיק.


מה נלמד יחד?

אתם תבחרו.

כל ספר מהספרייה היהודית העשירה, מהכתובים, ההלכה או ההשקפה, יכול להוות בסיס ללימוד המשותף. ברשותנו מבחר רחב של ספרים ומאמרים כמעט בכל נושא, אותם נשלח אליך ואל החברותא שלך (בחינם).

בין הנושאים הנלמדים: מחשבה יהודית, אמונה, פיתוח האישיות, זוגיות, חינוך ילדים, תנ"ך, מיסטיקה ועוד הרבה! כמובן שאנחנו פתוחים גם לנושאים חדשים. אתם מוזמנים!

האם זה מחייב?

בכלל לא. מומלץ מאד לנסות אך אם זה לא ימצא חן בעיניך מסיבה כלשהי – תמיד אפשר לבקש להחליף לך חברותא או פשוט לעזוב. אתם רק תצטרכו להקדיש לעניין כ 20 דקות שבועיות ולהשתדל להיות זמין בזמן שקבעת.

 

האם זה כרוך בתשלום?

לא. החברותות הם על בסיס התנדבותי לגמרי. שאר העלויות כגון משלוח ספרים אליכם ממומנות על ידינו. לחץ כאן להרשם חינם, ולהכיר חברותא!, מה שכן נדרש ממך זה לקחת את הקשר ברצינות, ולהיות זמין בשעות שנקבעו.

 
מה האינטרס שלכם, מנהלי הפרויקט?

 "כל ישראל ערבים זה לזה" ואנו משתדלים להסתכל הלאה, מעבר למסגרת המצומצמת של עצמינו. כולנו מעוניינים לדעת קצת יותר על המסורת המשותפת שלנו, אך בשטף החיים והעשייה היומיומית לא מגיעים לכך. לרבים מאיתנו אין זמן לצאת ללמוד וכו'. חברותא טלפונית היא מענה חכם ופשוט שמתאים לכולם, אפילו בלי לקום מהכסא.

 
איך אדע שהחברותא שהכרתם  לי יודע/ת מספיק ויוכל לתת לי מענה לכל שאלה?

 החברותא שתלמד אתך בטלפון אינה "יודעת כל". אתם יושבים ללימוד בצוותא מתוך ספר אותנטי ומלבנים יחד דברים. נכון שהדתי מביניכם יכיר יותר את המושגים ויוכל לפשט את הלימוד ולהרחיב בנקודות קשות. אם תהינה לך שאלות שהחברותא לא ידע לענות עליהן, הוא וודאי ישמח לחפש לך תשובה מן המקורות ויוכל להשיב לך בשיחה הבאה.

 

בשביל מה אתם צריכים פרטים אישיים שלי, כגון עיסוק וגיל?

אנחנו מנסים להתאים לך חברותא שתהיה כמה שיותר מותאמת מבחינת גיל, תחומי התענינות וכו'. ההצלחה שלנו היא כשבין ה"זוגות" נוצרים גם קשרי ידידות מעבר ללימוד השוטף, קשר יהודי.  

 
איך נרשמים בקלות לחברותא?

לחצ/י כאן, ובתוך זמן קצר ייווצר עוד קשר יהודי

 רוצים לקרוא תגובות ממשתתפות חברותא? 
תגובות וסיפורי חברותא ממשתתפים ותיקים