חברותא, באים לשבת | ליאורה

לכבוד פרוייקט חברותא שלום.

 

צפיתי בתכנית 'באים לשבת' ששודרה ביום שישי האחרון בערוץ 2 שם התארחו מנהלי ארגון חברותא, מאד מצא חן בעיני העובדה שבפאנל ישבו אשה חילונית שהגדירה עצמה אתאיסטית ושני המנהלים החרדיים כאשר הרמוניה מלאה שוררת ביניהם.

 

כאשר המנחה שאל את מנהל הארגון כיצד השפיע הלימוד הטלפוני בחברותא על שני הצדדים, ענה הרב ישראל כי שני הצדדים גילו שבצד השני של החומה נמצאים בני אדם ולא דמויות סטריאוטיפיות עליהם למדו עד כה מהתקשורת הפנים חרדית והפנים חילונית.

 

כחילונית גמורה, אני רוצה להודות שאני מזדהה לחלוטין עם דבריו של הרב. כך אני חשה לגבי. ההיכרות שלי עם חברותא היתה לפני כשלשה חודשים, והיא היתה לגמרי מיקרית. ביקרתי, יחד עם אישי וילדי בצימר בצפון, כאשר בצימר הצמוד לשלנו התארחה משפחה חרדית. מטבע הדברים, התקשרו המשפחות והילדים שלנו ושלהם שיחקו יחד בשעות הארוכות בהם לא יצאנו לטיולים.

 

כשהילדים משחקים גם בין ההורים נוצרת מטבע הדברים אינטראקציה כל שהיא, ואני מצאתי את עצמי משוחחת בליל שבת עם אם המשפחה שהיתה חבושה בשביס במיטב המסורת בעוד ילדינו משתובבים על הדשא המשותף.

מהר מאד גלשו השיחות שלנו לשאלות מהותיות כמו שאלת השבת, המקווה, לימוד תורה, ואיך לא.. הצבא. גיליתי שהאשה שלצידי אינה חסרת אישיות או 'ביביסיטר לדים' כמו שהתרגלתי לחשוב. גם היא הודתה בסוף השיחה שהיא מופתעת מהיכולת שלי להקשיב. היא היתה משוכנעת שאנחנו החילוניים לא מוכנים לשמוע אותם בכלל.

במוצ"ש לפני שנפרדנו היא סיפרה לי על הארגון שלכם, והציעה שנלמד באמצעותו בחברותא. כאשר צפיתי בתכנית שדיברה על המשותף לנו, בני העם היהודי מכל גוונו, הזדהיתי לגמרי עם הדוברים, הן החרדים והן החילוניים ובחרתי לשלוח לכם מכתב זה.

 

בכבוד ובברכה

ליאורה. 

 

 

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו