סיפורה של יועצת אקדמית | מערכת האתר

לארגון 'חברותא' שלום

להלן סיפורי על השתלבותי בפרוייקט שלכם.

 

אני אשה צעירה בת 39, נשואה ואם לבת. בתפקידי אני משמשת כיועצת במוסד אקדמי. מועמדים המבקשים להתקבל כסטודנטים מתלבטים בחלק גדול מן המקרים מה הוא תחום הלימודים ההולם את כישוריהם. האם פסיכולוגיה הנחשבת למגמה יוקרתית או שמא משפטים הפרקטית יותר? וכן הלאה. בכל יום אני פוגשת בין עשרה לעשרים סטודנטים פוטנציאלים ואני מנסה לייעץ להם ובעיקר להציג בפניהם את מסלולי הלמידה השונים בהם יוכלו לבחור.

 

באחד הימים הגיע אל שולחני סטודנט הנראה כבחור שאינו שומר תורה ומצוות, בלשון המעטה. שערו גלש על כתפיו, והוא לבש בגדים שהשפעת המזרח הרחוק הוטבעה בהם בבירור. למרבית ההפתעה הוא ביקש ממני לברר על המגמה לתלמוד. ניסיתי להסביר לו כי מדובר בלימודי גמרא מסובכים, וייתכן שהוא לא בדיוק מודע לכך, אך הוא התעקש וביקש לקבל את כל המידע. לפי שהוא נפרד ממני הוא אמר לי שאין מושג מה זה גמרא. הודיתי בפניו שאכן לא למדתי מעולם תלמוד, אך ניסיתי לתהות בעדינות, מהיכן לו יש מושג?

 

אז הוא סיפר לי כי הוא חזר מטיול בן ארבע שנים במזרח הרחוק ושם הוא נחשף לקבוצה דתית ואף שמע ממנה שיעורים. ההרצאות שנסובו על עניני התלמוד כבשו את ליבו והוא חש שהוא הגיע לשדה נפלא שמעולם לא ביקר בו. הוא ביקש ללשמוע עוד על התלמוד, על הגיונו, ועל ההיסטוריה שלו. כשחזרתי לארץ, אמר, החלטתי שאת התואר שלי אעשה בתחום הזה.

 

אחרי שהצעיר יצא מהחדש, הרגשתי מעט חוסר נוחות. הנה גם אני יהודייה, ואין לי כל מושג בתלמוד. אני יודעת אמנם מה כוללת המגמה, ומה הציפיות מן הסטודנטים הלומדים בה, אך מעבר לכך אין כל מושג. יתירה מזו, זוהי אחת הדיסציפלינות שמעולם לא קראתי ולו ברפרוף את תכנית הלימודים שלה בעיון, האם חשתי איזו רתיעה מכך? החלטתי לנסות ללמוד גמרא בזמני החופשי. לא היה לי כח וסבלנות ללכת וללמוד באוניברסיטה או במדרשה של חוזרות בתשובה.

 

שוחחתי עם חברה דתייה, וכך הגעתי אליכם. לאחר השיחות הראשונות עם בת שיחי החרדית, החלטנו שנלמד 'משניות' שהם החיבור שנוצר עוד קודם לגמרא ושעליו היא מבוססת, ואמנם מזה כחצי שנה אנו משוחחות ולומדות בצוותא. רציתי להודות לכם על ההזדמנות שנתתם לי.

 

בכבוד ובתודה

 

אורלי

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו