פרק ב - הברכות | מערכת האתר

חלק ב    הברכות 

 

פרק י    דיני ברכות כלליים

סוגי הברכות / הכוונה / אסור הזכרת שם-שמים לבטלה וברכה לבטלה / "ספק ברכות להקל" / "ברוך הוא וברוך שמו" ו"אמן" / הכוונה בענית "אמן" / דיני ענית "אמן" באמצע התפילה

 

פרק יא  נטילת ידים וברכת המוציא

סוגי המאכלים / אכילה מועטת / אופן הנטילה / הלכות נוספות / ברכת "המוציא" / מאכלים הבאים מחמת סעודה / דיני הסעודה

 

פרק יב   ברכת המזון

מים אחרונים / זימון / נוסח ברכת המזון / ברכת המזון ב"שבע ברכות" ובסעודת ברית מילה / כוס של ברכה

 

פרק יג   ברכות הנהנין

דיני הברכות ונוסחן / ברכות הריח / דיני קדימה בברכות / דיני טעות בברכות / ברכה על תרופות / דין טעימת מאכלים / מאכל שטבולו במשקה / עיקר וטפל / דין קובע סעודתו על דברי מאפה / מאכל שנשתנה צורתו

 

פרק יד   ברכות אחרונות

ברכה "מעין שלש" / ברכת "בורא נפשות" / דינים נוספים

 

פרק טו  ברכות שונות

ברכת "שהחיינו" / ברכת הגומל / ברכות הרעם, בהרק והקשת / ברכת האילנות / תפילת הדרך

 

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו