תני מחמאה! | אליעזר אייזיקוביץ

היא מחזקת יותר ממנת תרד, ממריצה יותר מכוס קפה ואינה מכילה אף קלוריה. נא להכיר: המחמאה

     תני מחמאה! בעצם אל תתני מחמאה, תשפכי מחמאות. תני אותם בשפע, בשמחה ובמאור פנים. מה יש לך להפסיד? הדיבור הרי זול, וממתי אנחנו סופרות מילים?...

     למחמאות יש כוח השפעה עצום במסגרת חיי המשפחה ולא רק. מחמאה היא ויטמין רוחני שמסוגל לרפא יחסים מעורערים ולשמור על בריאותם של יחסים מוצלחים. המחמאה ממריצה ילדים, מעודדת נשים, מחזקת בעלים ומחוללת נפלאות באווירת הבית כולו.

     קשה לךּ למצוא סיבה להחמיא לו? לא נורא, בשביל זה התברכנו בדמיון יצירתי. החמאת ולא עזר? תחמיאי פעם שלישית ורביעית. בסוף זה מוכרח להשפיע. 

      הנה כמה טיפים למחמאה נכונה:

 Imageא.      האריכי במילות שבח, ככה זה נשמע אמיתי יותר.

ב.      אמרי את המחמאה מתוך הארת פנים - הבעה נכונה מעצימה את השפעת המילים.

ג.        כדאי לחזור על המחמאה כעבור זמן. למה? משום שכך מחדירים את המחמאה לרגשותיו של השומע.

ד.      מומלץ למקד את המחמאה בנושאים החשובים למקבל המחמאה. לבעל כדאי להחמיא על כושר ההתמצאות המדהים שלו (גם אם הוא עצר בדרך פעמיים כדי לשאול כיוונים ובכל זאת הסתבך...), ולאישה על יכולת הארגון המופלאה שלה.

     עדיין קשה להחמיא? תרגלי את זה. כן, אל תתביישי. סגרי את הדלת, עימדי מול המראה, חייכי יפה, ו... תתחילי להחמיא. וואו! תראי איזו מחמאה מדהימה יצאה לך! רואים שיש לך את זה!

 

 

כל הזכויות שמורות, העתקה אסורה ללא אישור בכתב מהנהלת האתר

 

חברותא

פרשת השבוע: שלח

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו