משל הזאב הטורף | אליעזר היון

הזאב היה סגנו של מלך החיות. אלא שאת מעמדו כמשנה למלך ניצל שלא כהוגן, והיה טורף בכל החיות, העופות, והבהמות ללא רחם.

נמלכו החיות העופות והבהמות בינם לבין עצמן והחליטו להתלונן בפני המלך – הארי על הזאב החמסן. שמע הארי את דבריהם ואמר: "חמור הדבר עד למאד, אנא השאירו לי לטפל בענין". ואמנם למחרת זומן הזאב אל הארי, וזה שפך עליו אש וגפרית: כיצד מנצל אתה את מעמדך המיוחד וטורף את כל החיה אשר חשקה בה נפשך? גוזרני עליך שמעתה ואילך לא תאכל כי אם נבלות מתות המוטלות על פני השדה. נשבע הזאב כי כך יעשה אך הארי לא הסתפק בכך והוסיף: ביום בו תעבור על שבועה זו, ייאסר עליך לאכול כל בשר, הן חי והן מת, במשך כשנתיים ימים. גם את זאת קיבל הזאב בלית ברירה ובימים הבאים נזהר מאד לבלתי טרוף מן החיות המהלכות על פני השדה.

ויהי היום והזאב רעב מתמיד, ובשר נבלה בשדה - אין. עוד הוא מהרהר על מר גורלו, והנה למולו מהלכת רחלה שמנה בלא פחד ומורא. רעבונו של הזאב איים להטריף את דעתו, אך זכר השבועה ניצב מול עיניו: האם כדאי לטרוף את הרחלה ולרעוב שנתיים לבשר? לפתע הבזיק במוחו רעיון. הלא כל יום שחולף מתבטא בעצימת עיניים לשינה ופקיחתן למחרת בבוקר. כלומר בכל עצימת עיניים חולף יום. סגר הזאב את עיניו הדק היטיב ופקחן, והנה חלף יום. שוב סגרן ופקחן ושוב חלף יום. בדקות הבאות סגר ופקח הזאב את עיניו 365 ימים כפול שתים וכך חלפו להם שנתיים. כעת, חשב הזאב הקדמתי רפואה למכה: שנתיים לא אכלתי בשר, והרחלה הזו היא הפיצוי הנאות. לא חלפו רגעים ספורים ומהרחלה המסכנה לא נותר כי אם גל של עצמות.

 

והנמשל
כאשר מתעסקים עם גנב, גזלן, וחמסן, אסור להיכנס עמו למשא ומתן. כל ההבטחות שלו לא שוות מאום. גם אם יתחייב באופן המפורש ביותר כי לא יעשה דבר, אין לסמוך על כך, הוא תמיד ימצא דרך כל שהיא לעקוף את החלטתו ולהסביר כי היא כבר מולאה, או שהסיטואציה הנוכחית לא כללה אותה.  
 

חברותא

פרשת השבוע: דברים, בין המצרים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו