כך זה התחיל אצלי | אסתר

בקשנו מאסתר, אחת המשתתפות היותר ותיקות בארגון, מהצד הדתי, לשתף אותנו בצעדים הראשונים, בחוויות מיוחדות, ובמבט שלה על "באופן אישי".

 

"אם להודות על האמת" מקדימה אסתר בכנות, "הכניסה שלי לפרוייקט החברותות של איילת השחר, לא הייתה סיפור של הצלחה מזהירה...

 

התחלתי עם החברותא הראשונה, שלאחר שתי שיחות טלפון פשוט נעלמה מהאופק ולא שבה. לא ענתה לטלפונים, לא התיחסה להודעות שהשארתי- נעלמה. אחריה הגיעה מספר שתים, והיא היתה גלויה בהרבה. פשוט הודיעה מפורשות, שאין לה צורך בי. 'אני כבר לומדת יהדות' סיפרה 'יש לנו כאן קבוצה של חבר'ה צעירים, שלומדים יחד קבלה ומה זה מתחברים חזק "...

 

בשלב הזה כמעט התייאשתי. לצלצל לעוד אחת? בשביל מה? כדי שגם היא תעלם כעבור פעם פעמיים?

 

694064_mobile_phone_5ובכל זאת החלטתי לנסות, ואני מודה לה' שעשיתי את זה... יעל, החברותא שלי, היא בחורה מדהימה. טיפוס חושב ומעמיק, שאוהב לחקור דברים ולנתח אותם, ובנקודה הזאת אנחנו מתאימות כמו כפפה ליד. היא סיפרה לי, בשיחות הראשונות, שלא מכבר עלתה מחו"ל, וההתאקלמות בארץ היתה קשה מאוד עבורה.

 

'שם בניו יורק, הייתי הרבה יותר מחוברת לרוחניות' אמרה 'היינו קבוצה של צעירים, יחד הלכנו לשיעורים, נסענו לבית כנסת בשבת, השתתפנו באירועי חג יהודיים... פה אין לי כלום ואני פשוט לא מצליחה להסתגל למנטליות הישראלית: כל כך נהנתנית, כל כך זולה והמונית... אם לא אבי, שחולה מאוד וזקוק לי לצידו, הייתי קמה ומהגרת חזרה'.

 

אחד ההישגים המשמעותיים של הקשר בינינו, הוא שהיום יעל כבר רואה שאפשר להשיג רוחניות "גם" בארץ ישראל...

 

אחת החוויות המיוחדות שהיו לנו, התרחשה לא מזמן.
אני עמדתי אז ערב נישואי בתי, ובתוך המרוץ הגדול, עלה בי רעיון, שהיה נשמע בתחילה פראי למדי. יעל הינה קוסמטיקאית במקצועה. אולי נתאפר אצלה כולנו - הכלה, הבנות ואני ביום החתונה?

 

כאמור, בתחילה זה היה נשמע לא מציאותי בכלל - קוסמטיקאית חילונית מתל אביב, תבוא לשכונה הירושלמית שלנו...? ואיך היא תאפר? ואם זה לא יספיק?

 

הספקות היו רבים, אבל הרעיון לא הרפה ממני. הרגשתי, שהדבר יכול לתרום רבות לחיזוק הקשר בינינו. בסופו של דבר קמנו, בתי הכלה ואני בוקר אחד, וירדנו לתל אביב, ל"איפור נסיון". הפגישה עם יעל היתה חמה ומרגשת. גם היא וגם אני אמרנו מיד את אותו המשפט: "את נראית בדיוק כמו שדמיינתי אותך"... והאיפור יצא מדהים. עדין, מקצועי ויפהפה.

 

כעבור כמה שבועות, ביום החתונה, הגיעה יעל לביתנו עם כל הציוד, איפרה את כולנו ובאה יחד איתנולקחת חלק בשמחה המשפחתית, היא בהחלט היתה שייכת.

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו