הרווחתי חבר | מאמר אורח

שמי יוסף בן 28 תושב בני ברק,לפני כחצי שנה נחשפתי לרעיון של "חברותא" על ידי מודעה בעיתון המזמינה את כל המעוניין לנדב מזמנו חצי שעה בשבוע בכדי ללמוד ולשוחח בנושאי יהדות דרך הטלפון.

מעולם לא חשבתי ללמד מישהו או לשוחח עם אדם שאינו מוכר לי בטלפון. מה שבכל זאת גרם לי להתקשר היא התחושה שהאנונימיות שניתן להסתתר מאחוריה בקשר טלפוני תאפשר לי לסגת ללא בושות אם וכאשר ארגיש שזה לא זה.

התקשרתי. 202307_intuitivmedia_handshake

אדם חביב ענה לי וקיבל את פרטי והבטיח לשבץ לי בקרוב אדם המעוניין ללמוד שהזמנים שלנו מתאימים והנושאים משותפים. לאחר כמה ימים חזרו אלי מהמשרד של "חברותא" ונתנו לי שם של ברק, חייל בסדיר המעוניין ללמוד בזמן הפנוי. קצת חששתי לפני שהתקשרתי כיוון שלא ידעתי האם הוא באמת רוצה ללמוד או שמישהו כפה עליו את זה.

השיחה הראשונה הפיגה את כל חששותיי.הבחור היה נחמד אלי וניכר שממש חיכה לטלפון הזה "יש לי המון שאלות לשאול אותך עליכם הדתיים" הוא אמר לי. אבל בשיחות הבאות כלל לא עלו נושאי דתיים חילונים אלא שיחות נעימות שעסקו בנושאים אקטואליים בנושאי חגי ישראל או סתם דיבורים חבריים על עבודה ומשפחה וכדומה.

אני מרגיש שהתקיים בי מאמר חז"ל "וקנה לך חבר".

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו